Ako dlho ešte budeme sledovať Ricka a jeho skupinu bojujúcu proti celej planéte? Na otázku už poznáme odpoveď.
Momentálne sme v polovici šiestej série a po priemernom mid-season finále z konca novembra ste možno ďalší zo skupiny ľudí, ktorá si spolu s čakaním na februárové pokračovanie kladie otázku: ,,Ako dlho budeme ešte sledovať Ricka a jeho skupinu v postapokalyptickom svete ničeného zombie nákazou?" Keďže seriál sa drží na hornej priečke americkej stanice AMC a sledovanosť má neustále na vysokej úrovni, logicky sa pokračuje ďalej. Veď siedma séria je už dávno potvrdená. Ja sám si už myslím, že skupinka putuje svetom príliš dlho, hlavné postavy v podstate aspoň vo väčšine ostávajú nažive, samé o sebe to je už monotónne. Chýbajú tomu zvraty, momenty prekvapenia a niečo, čo diváka pevne chytí a s pomocou poriadnej atmosféry prinúti každú epizódu dopozerať so zimomriavkami po tele. V tejto sérií sme také diely videli asi len tri alebo štyri, a aj to boli zväčša tie úvodné, ako sa patrí. Nehovorím o tom, že sa neustále objavujú nové postavy, ktoré prichádzajú a odchádzajú a nedá sa k nim vytvoriť poriadny vzťah (viaceré z nich sa správajú akoby celé obdobie nákazy prespali a teraz sa nevedia ani brániť). Skrátka to nemá už taký náboj ako kedysi, ale ľudia si stále želajú viac a viac. My sme sa k tomu vyjadrili v článku tu.
Stránka Vulture si s AMC urobila interview a odpoveď na otázku vyššie by mohla byť zhrnutá do jedného slova: Donekonečna. Jedným z faktorom je aj prepojenie s komiksami, ktoré taktiež dopomáhajú k úspechu seriálu a pre tvorcov sa považujú dokonca až ako jeho DNA. Robert Kirkman, ktorý v nich píše každý riadok dialógov, sa stále cíti rovanko ako pri písaní prvého čísla.
,,Poviem vám, že o konci The Walking Dead vôbec nerozprávame. Dohadujeme sa o tom, ako s touto #1 televíznou show pokračovať, aby bola aj naďalej tak živá a ponúkala nové nápady, ako to robí v poslednej sérii. Pre značku sme veľmi citliví ohľadom každého aspektu a snažíme sa docieliť, aby sme boli neustále originálni a prichádzali s niečím nevideným. Určite to neberieme len ako samozrejmosť. Momentálne sa naše plány zaoberajú budúcnosťou a nie sú zamerané na koniec TWD." parafrázovaná odpoveď riaditeľa AMC, Charlieho Colliera.
V neposlednom rade bol hlavný ťahúň a tvorca TWD, Frank Darabont, z AMC v polovici druhej série vyhodený, čo spôsobilo rozruch. Zatiaľ čo on chcel ponechať seriál vo veľkom štýle, AMC si chcelo zvoliť lacnejšiu cestu, a to vo všetkých smeroch. V skratke došlo ku konfliktu a nikto sa o tom príliš nechcel verejne vyjadrovať. Rozpočet pre prvú, šesťdielnu sériu, mal byť rovnaký ako pre ďalšie, dvakrát tak dlhé (o 20 % nižší). Síce nešlo len o peniaze, ale problémy boli aj v produkcií a v strihu jednotlivých epizód. Okrem toho išlo aj o peňažný súboj s ostatnými seriálmi na AMC, ako bol aj napríklad Breaking Bad. Doteraz boli informácie viacmenej zatajované a nevedelo sa presne, čo sa stalo. Vieme však, že Darabont z odchodu nebol veľmi nadšený a hercom na rozlúčku dokonca napísal listy. S pár z nich už v minulosti pracoval na hororovej snímke The Mist (2007), konkrétne s hercami Laurie Holden (Andrea), Jeffrey DeMunn (Dale Horvath), Melissa McBride (Carol Peletier) a ďalšími. The Walking Dead sa napriek všetkému posúva ďalej a ku jeho koncu sa ani zďaleka nepribližujeme. Ako to vnímate vy?