6. marca 2015, 15:09
Viktor Kniš

Posledná noc v NHL patrila Mariánovi Gáboríkovi!

ŠPORT MONTREAL CANADIENS

Trafil sa síce až trikrát, pripísal si však len dva body za góly v riadnom hracom čase.

Za ústrednú postavu posledného duelu medzi Los Angeles Kings a favoritom z Montrealu môžeme bez výčitiek označiť nášho kanoniera, Mariána Gáboríka. Hneď na začiatku prvej tretiny poslal parádnym tečom svoj tím do vedenia a v závere zápasu, keď už kráľom tieklo do topánok, upravoval na 3:3, čím umožnil svojmu tímu zabojovať o plný bodový zisk v predĺžení, prípadne samostatných nájazdoch. V poslednej menovanej disciplíne si trúfol postaviť sa na ľad ako prvý. Svoju šancu využil a strelou s dokonalou razanciou a presnosťou, ktorá si našla svoje miesto presne v šibenici, potešil všetkých domácich fanúšikov. Vďaka tomuto výkonu si pochopiteľne vyslúžil aj ocenenie pre prvú hviezdu zápasu. Len tak ďalej!

Majov prvý gól ako vystrihnutý z hokejovej knihy - Ako správne tečovať puky.

O tom, že sa vie v okolí súperovej bránky pohybovať ako doma už hádam niet pochýb. Deväťnásty kúsok do zbierky.

Samostatný nájazd, v ktorom Marián trafil presne do čierneho.