Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
28. júna 2022, 6:24
Čas čítania 0:41
Ema Stanovská

Bojová skupina NATO na území Slovenska je kompletná. „NATO reťaz je každým dňom silnejšia,“ vyhlásil Jaroslav Naď

NEWS JAROSLAV NAĎ NATO RUSKO-UKRAJINSKÝ KONFLIKT SPRÁVY Z DOMOVA
Uložiť Uložené

Aliančný prvok odstrašenia a obrany je po troch mesiacoch od svojho vzniku kompletný.

Minister obrany Jaroslav Naď na Facebooku vyhlásil, že posádka NATO na Slovensku je už kompletná. „Príchodom poslednej časti mnohonárodnej bojovej skupiny NATO na Slovensku je aliančný prvok odstrašenia a obrany po troch mesiacoch od svojho vzniku kompletný,“ oznámil Naď v príspevku na sociálnej sieti.


Posilu v podobe nemeckej mechanizovanej skupiny so svojimi obrnenými transportérmi IFV Boxer dnes privítal v priestoroch Centra výcviku Lešť jej nový veliteľ – plukovník Ladislav Bujárek z Armády ČR. „Ďakujem spojencom z Nemecka, ale aj ostatným, ktorí prispievajú do našej bezpečnosti, že nám pomáhajú byť silným článkom v NATO reťazi, ktorá je každým dňom silnejšia,“ dodal minister obrany.


Celkovo na Slovensku pôsobí okolo 1 600 spojeneckých vojakov, ktorí sú pripravení spolu s našimi profesionálnymi vojakmi plniť úlohy obrany Slovenska.

Odporúčané
Slovensko chce trvalú prítomnosť aliancie na východnej hranici NATO. Navyšovať budeme aj výdavky na obranu Slovensko chce trvalú prítomnosť aliancie na východnej hranici NATO. Navyšovať budeme aj výdavky na obranu 22. júna 2022, 18:04

Slovensko chce na východnej hranici NATO trvalú prítomnosť aliancie. Jej základ bude tvoriť osem bojových skupín NATO ako predsunutá obrana aliancie, umiestnených v Poľsku, na Slovensku, v Maďarsku, Litve, Lotyšsku, Estónsku, Bulharsku a Rumunsku.

NATO dnes vyhlásilo, že dramaticky navýši počet vojakov schopných čo najskôr bojovať –zo 40-tisíc na 300-tisíc vojakov a vojačky.

Odporúčané
NATO dramaticky navýši počet vojakov schopných čo najskôr bojovať. Zo 40-tisíc porastie na 300-tisíc NATO dramaticky navýši počet vojakov schopných čo najskôr bojovať. Zo 40-tisíc porastie na 300-tisíc 27. júna 2022, 17:50
Domov
Zdieľať
Diskusia