Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
25. mája 2021, 19:41
Čas čítania 1:16
Viktor Kniš

Lukašenkov únos lietadla zamával šampionátom. Organizátori z Lotyšska zvesili bieloruskú vlajku, IIHF reaguje nekompromisne

Lukašenkov únos lietadla zamával šampionátom. Organizátori z Lotyšska zvesili bieloruskú vlajku, IIHF reaguje nekompromisne
Zdroj: Getty Images/Konstantin Zavrazhin
NEWS MAJSTROVSTVÁ SVETA V HOKEJI 2021
Uložiť Uložené

Počas víkendu sa prezident Bieloruska postaral o medzinárodný škandál, keď si vynútil pristátie lietadla kvôli nepohodlnému novinárovi, ktorý bol v tom čase na palube. Zareagovali už aj organizátori MS.

Víkendová udalosť z Bieloruska otriasla už aj majstrovstvami sveta v hokeji. Po únose lietadla, ktorý si údajne aj vyhrážkami vynútil diktátor Lukašenko, sa rozhodli zakročiť usporiadatelia šampionátu z Lotyšska, upozorňuje portál šport.sk.

Konflikt pre vlajku

Minister zahraničných vecí a starosta hlavného mesta Riga rozhodli, že vymenia súčasnú vlajku Bieloruska, ktorá viala medzi ostatnými vlajkami všetkých 16 tímov prítomných v rámci medzinárodného turnaja. 

Oficiálnu zeleno-červenú vlajku Bieloruska nahradili historickou bielo-červenou verziou z minulosti, ktorú používajú demonštranti protestujúci proti súčasnému režimu.

Odporúčané
Bieloruský novinár Pratasevič sa „priznal“ vo videu, jeho príbuzní a spojenci si myslia, že ho mučili Bieloruský novinár Pratasevič sa „priznal“ vo videu, jeho príbuzní a spojenci si myslia, že ho mučili 25. mája 2021, 16:48

S týmto krokom sa však nestotožňuje Medzinárodná hokejová federácia, ktorá sa snaží od politiky dištancovať. Zároveň IIHF upozorňuje, že hráči Bieloruska prišli reprezentovať svoju vlastnú vlajku a nemôžu za to, čo v rovnakom čase robí politická garnitúra. „Kroky bieloruskej vlády sú separátne od hráčov, ktorí na tomto turnaji hrajú pod bieloruskou vlajkou. Hráčov privítali v Lotyšsku ako hostí a nemali by vidieť, ako odstránia ich vlajku,“ píše v stanovisku na oficiálnej stránke organizátor.

Domov
Zdieľať
Diskusia