Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
23. apríla 2021, 9:36
Čas čítania 0:42
Viktor Kniš

Bitcoin za týždeň padol o vyše 20 percent. Zlomili ho informácie o plánovanej regulácii

Bitcoin za týždeň padol o vyše 20 percent. Zlomili ho informácie o plánovanej regulácii
Zdroj: Unsplash/André François McKenzie/volně k užití
NEWS
Uložiť Uložené

Investorov vystrašili informácie o tom, že by v Spojených štátoch mohli začať výraznejšie regulovať kryptomeny. Výsledkom je obrovský prepad bitcoinu.

Kým ešte minulý týždeň presahovala hodnota najpopulárnejšej kryptomeny bitcoinu 53-tisíc eur, dnes sa na chvíľu prepadla na hranicu 40-tisíc eur a nie je vylúčené, že pôjde ešte nižšie.

Dôvodom výrazného prepadu sú informácie o tom, že vláda Spojených štátov amerických plánuje zvýšiť na skoro dvojnásobok daň z kapitálových výnosov. Zároveň sa špekuluje o možnosti zvýšiť daň pre bohatých ľudí, ktorí zarábajú viac ako milión dolárov ročne. Návrhy by však museli najprv schváliť v kongrese, čo zahraničné agentúry nepredpokladajú.

Navyše podľa Bitcoinexchangeguide budú mať USA pracovnú skupinu, ktorá bude vytvárať rámec na možnú reguláciu digitálnych mien. 

Správy o možných reguláciách sa však veľmi rýchlo rozšírili sociálnymi sieťami, čo v ľuďoch vyvolalo strach a začali hromadne predávať svoje kryptomeny. Bitcoin bol naposledy na hodnote 40-tisíc eur ešte pred dvomi mesiacmi, dlhodobo však rástol a podľa odhadov by v tomto roku mohol dosiahnuť aj šesťcifernú hodnotu.

Pád najväčšej kryptomeny ovplyvnil aj tie ďalšie, napríklad ethereum len včera dosiahlo svoje rekordné maximum – rovných 2 200 eur – a počas noci padlo na 1 765 eur. Podobný scenár sa týka aj tzv. altcoinov, teda kryptomien s výrazne menším podielom na trhu. 

Odporúčané
Conor McGregor z UFC v kryptomenách? Miliónový youtuber Mr. Beast investuje do euforického NFT trendu a ethereum rastie do výšin Conor McGregor z UFC v kryptomenách? Miliónový youtuber Mr. Beast investuje do euforického NFT trendu a ethereum rastie do výšin 22. apríla 2021, 20:24
Domov
Zdieľať
Diskusia