Čas čítania 0:40
Viktor Kniš

Nemci so 14 hráčmi si poradili s výberom Slovenska na hokejových MS do 20 rokov

ŠPORT HOKEJ SLOVENSKO

Nemecká reprezentácia hrá len s necelými troma formáciami, napriek tomu si dokázala poradiť s výberom Slovenska 4:3 po predĺžení.

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov si po úspešnom vstupe do šampionátu zhoršuje východiskovú pozíciu. Po výhre nad Švajčiarskom a tesnej prehre proti Kanade si naši mladíci odnášajú zo zápasu s Nemeckom len jeden bod po výsledku 4:3 po predĺžení. Zo skupiny tak do štvrťfinále môžeme postúpiť už len z nižších priečok.

Slovákov ešte čaká náročný duel s Fínskom, Nemcov o niečo priaznivejší súper zo Švajčiarska.

V dueli s Nemeckom síce naša reprezentácia dvakrát viedla o jeden gól, aj kvôli nedisciplinovanosti však nakoniec omladený výber nedokázal náskok udržať. Na slovenskej strane sa celkovo vylučovalo až sedemkrát, Nemci v presilovke strieľali presne. Napravili si tak chuť po tom, čo im Kanada nastrieľala až 16 gólov.