Viktor Kniš
29. december 2020, 7:13
Čas čítania: 0:40

Nemci so 14 hráčmi si poradili s výberom Slovenska na hokejových MS do 20 rokov

Nemecká reprezentácia hrá len s necelými troma formáciami, napriek tomu si dokázala poradiť s výberom Slovenska 4:3 po predĺžení.

Viktor Kniš
Zdielať
Zdielať Zdielať článok

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov si po úspešnom vstupe do šampionátu zhoršuje východiskovú pozíciu. Po výhre nad Švajčiarskom a tesnej prehre proti Kanade si naši mladíci odnášajú zo zápasu s Nemeckom len jeden bod po výsledku 4:3 po predĺžení. Zo skupiny tak do štvrťfinále môžeme postúpiť už len z nižších priečok.

Slovákov ešte čaká náročný duel s Fínskom, Nemcov o niečo priaznivejší súper zo Švajčiarska.

V dueli s Nemeckom síce naša reprezentácia dvakrát viedla o jeden gól, aj kvôli nedisciplinovanosti však nakoniec omladený výber nedokázal náskok udržať. Na slovenskej strane sa celkovo vylučovalo až sedemkrát, Nemci v presilovke strieľali presne. Napravili si tak chuť po tom, čo im Kanada nastrieľala až 16 gólov.

NAČÍTAŤ ČLÁNOK BEZPLATNE
Predplať si REFRESHER+ a získaj ďalšie výhody

Tento článok dočítaš bezplatne, no s predplatným REFRESHER+ získaš prístup ku viac ako 1603 zamknutým článkom a dostaneš ďalšie benefity.

VIAC O PREDPLATNOM
Kedykoľvek ho jednoducho zrušíš
Už od 2.99 € mesačne
S REFRESHER+ môžeš získať tieto benefity
VIAC

Nemci hrajú na tohtoročnom šampionáte len do 14 hráčmi – 5 obrancami a 9 útočníkmi, čo im výrazne komplikuje pozíciu. Mali však možnosť oddýchnuť si po zápase s Kanadou o viac ako deň a v konečnom dôsledku ich bol po celý zápas so Slovenskom plný ľad. Náš výber prestrieľali aj vďaka presilovým hrám v pomere 32:25.

Proti Fínsku sa slovenská dvadsiatka postaví v stredu o 20:00.

Zdroj: TASR/ Jason Franson/The Canadian Press via AP

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Náhľadový obrázok: TASR/Jason Franson/The Canadian Press via AP Tagy: Slovensko, hokej, reprezentacia