Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
22. septembra 2020, 16:11
Čas čítania 0:37
Viktor Kniš

Minister Krajčí chce zabiť hudbu, rapuje Majself. Kritizuje zatváranie klubov aj jeho vieru

NEWS MAJSELF
Uložiť Uložené

Majself vydáva skladbu Minúta ticha, v ktorej kritizuje rozhodnutie pandemickej komisie, ktorá sa v snahe zamedziť šíreniu koronavírusu rozhodla obmedziť nočný život.

Raper Majself sa vo svojej najnovšej skladbe s názvom Minúta ticha vyjadril k aktuálnej situácii a kriticky ju zhodnotil. V prvom rade sa mu nepáči rozhodnutie pandemickej komisie, ktorým obmedzili v snahe zamedziť šíreniu koronavírusu kultúrne udalosti. Majself pripomína, že obmedzenie kultúry sa týka aj mnohých zamestnancov, ktorí v nej pracujú a nie je ich nutne vidno na pódiách. 

Ministerstvo kultúry v súčasnosti rokuje so zástupcami kultúry na Slovensku a už pred niekoľkými týždňami avizovali pomoc minimálne 11 miliónov pre tých, ktorých pandémia v rámci kultúrnej obce zasiahla najviac. Zatiaľ nešpecifikovali, akým spôsobom peniaze prerozdelia a kto každý ich dostane. 

Odporúčané
Matovičova vláda vedie krajinu už pol roka. Tieto kauzy musela vysvetľovať Matovičova vláda vedie krajinu už pol roka. Tieto kauzy musela vysvetľovať 21. septembra 2020, 16:48

Majself pripomína v skladbe aj to, že koncerty sú jedine, čo momentálne vláda obmedzuje. Igor Matovič ešte počas uplynulého týždňa povolil benevolentnejšie opatrenia na svadbách, viac ľudí môže navštíviť aj udalosti, kde sa dá sedieť.

Fanúšikovia sa dočkali aj jednoduchého sprievodného videoklipu a mnohých prekvapí aj samotný prejav, keďže autor skladby ju poňal rapovejšie ako za bežných okolností. 

 

Domov
Zdieľať
Diskusia