Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
6. júla 2020, 17:50
Čas čítania 0:23
Viktor Kniš

Na Záhorí spadlo trakčné vedenie, stále je pod prúdom. V jeho blízkosti sa nachádza aj osobný vlak, kde sú uväznení ľudia

NEWS
Uložiť Uložené

Mimoriadna udalosť na Záhorí.

V Moravskom Svätom Jáne spadlo trakčné vedenie pod prúdom. V jeho blízkosti sa nachádzal aj osobný vlak s desiatkami cestujúcich, ktorým sa neodporúčalo z vlaku vystupovať až do príchodu odborníkov na železničné vedenie, informovali TV Noviny. Podľa hovorcu Železničnej spoločnosti Slovensko Tomáša Kováča ľudí evakuovali: „Za pomoci hasičského zboru sa cestujúcich podarilo evakuovať, dostali aj vodu," povedal Kováč.

V súčasnosti je premávka obnovená po jednej z koľají obmedzenou rýchlosťou. Uviedla hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky Ria Feik Achbergerová. „Vlaky už môžu jazdiť po jednej koľaji, ale obmedzenou rýchlosťou 50 kilometrov za hodinu,“ doplnila Feik Achbergerová s tým, že na odstránení poruchy železnice naďalej pracujú.

Domov
Zdieľať
Diskusia