Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
28. júna 2020, 17:10
Čas čítania 0:45
Adam Novosad

L'Oreal prestane predávať bieliace a zosvetľujúce krémy. Nechce napomáhať rasovým predsudkom

MÓDA BLACK LIVES MATTER
Uložiť Uložené

Protesty proti rasizmu prinášajú svoje plody.

Zrejme nikto nečakal, aké rozsiahle následky bude mať tragická smrť Georga Floyda v Spojených štátoch amerických.

Nielenže sa po svete rozpútali protesty proti rasizmu a policajnej brutalite, ale množstvo väčších aj menších spoločností pochopilo svoju zodpovednosť voči predchádzaniu rasovej diskriminácii, informuje The Independent

Najnovšie sa k týmto spoločnostiam pridal aj francúzsky kozmetický gigant L’Oreal. Značka predáva kozmetiku rôznych druhov, medzi ktoré patria aj rôzne krémy. Spoločnosť sa preto rozhodla, že v reakcii na súčasné protesty odstráni z názvov svojich prípravkov akúkoľvek zmienku o „bielení“ či „zosvetľovaní“.

L'Oreal už nebude predávať bieliace ani zosvetľovacie krémy.
Zdroj: Mithlesh/Youtube

Na pultoch obchodov tak v najbližších mesiacoch nenájdeš nočné krémy, ktoré by mali pomáhať s odstraňovaním pigmentových škvŕn či boju proti nerovnosti pleti ako uvádzajú stránky jednotlivých výrobcov.

Krátko po prepuknutí protestov proti rasizmu spoločnosť vydala vyhlásenie, v ktorom vyjadrila solidaritu černošskej komunite a postavila sa proti akýmkoľvek predsudkom. L’Oreal pritom v minulosti schytal kritiku za to, že vraj svoje výrobky primárne propaguje pre bielych ľudí, a tak vyzerajú aj jednotlivé reklamy a produkty. 

Odporúčané
V Simpsonovcoch už viac nebudú belosi prepožičiavať hlasy černošským postavám V Simpsonovcoch už viac nebudú belosi prepožičiavať hlasy černošským postavám 27. júna 2020, 14:02

Rovnaké rozhodnutie odstrániť „bieliace“ a „zosvetľujúce“ krémy zo svojho portfólia urobil pred pár dňami aj konkurenčný gigant Unilever. Úpravy dokonca v posledných dňoch potvrdili aj tvorcovia viacerých animovaných seriálov ako Simpsonovci, kde odteraz postavy tmavej pleti budú dabovať výlučne Afroameričania.

Domov
Zdieľať
Diskusia