Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
6. mája 2020, 8:42
Čas čítania 1:04
Viktor Kniš

Prestížny svetový denník ocenil Zlaticu Puškárovú. Chváli jej návrh premiérovi, aby si nasadili rúška v priamom prenose

NEWS SLOVENSKO
Uložiť Uložené

Britský denník Financial Times chváli, ako si Slovensko poradilo s koronavírusom. Rovnako vyzdvihuje aj to, ako Zlatica Puškárová navrhla premiérovi, aby si v priamom prenose nasadili rúška

Viac ako 85 % obetí koronavírusu pochádza zo Spojených štátov a Európy. Aj napriek tomu ich Slovensko počíta vo veľmi nízkych číslach a v štatistike v prepočte na milión obyvateľov obsadzuje dokonca prvé miesto. Slovenské prísne hygienické opatrenia a ruka v ruke s nimi aj veľmi priaznivé čísla oceňuje celý svet vrátane prestížnych denníkov, ktoré našu krajinu uvádzajú ako najlepší príklad. 

Tentokrát si Slovensko vyslúžilo pochvalu od Financial Times, ktorý v článku popisuje zavedené opatrenia vlády Igora Matoviča. Aktuálny text zahŕňa už aj stredajšie otváranie ekonomiky, ktoré však rovnako sprevádzajú veľmi prísne hygienické opatrenia a normy. 

Domov
Zdieľať
Diskusia