Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
30. apríla 2020, 20:12
Čas čítania 0:29
Denisa Bodková

Ulice Bratislavy zaplavili elektrické kolobežky. Aké majú nedostatky a budú aj v ďalších mestách?

ZAUJÍMAVOSTI BRATISLAVA
Uložiť Uložené

Zdieľané elektrické bolt kolobežky si môžeš požičať už za 15 centov na minútu.Ulice Bratislavy pomaly ožívajú a najnovšie v nich nájdeš aj zdieľané elektrické bolt kolobežky, ktoré si môžeš požičať za 15 centov na minútu. V Bratislave už raz pokus o zdieľané kolobežky bol, no mnohé z nich sa stali terčom vandalizmu. 

Za odomknutie kolobežky cez bolt aplikáciu, ktorá funguje aj na privolanie taxíkov, zaplatíš 0,50 eur. Každá minúta jazdy ťa potom vyjde na 0,15 eur, ktoré sa odrátajú zo spárovanej platobnej karty.

Elektrické kolobežky delia ľudí na dva tábory. Tých, ktorým nevadia a ostatných, ktorí v ich používaní vidia nedostatky. Problémom je aj to, že môžu prekážať chodcom. 

 
My sme sa rozhodli osloviť Hlavné mesto SR Bratislava i samotnú spoločnosť bolt, aby nám k používaniu kolobežiek odpovedali na pár otázok.

Viac sa dozvieš v reportáži vo Freshnews. 

Domov
Zdieľať
Diskusia