Rodičia Jána Kuciaka sa pri tejto príležitosti v Bruseli stretnú s predsedom Európskeho parlamentu.
V Bruseli si za účasti rodičov v Európskom parlamente uctili pamiatku zavraždeného slovenského novinára a jeho snúbenice. Účastníci podujatia v rámci oficiálnych vystúpení pripomenuli význam novinárov pre demokraciu.
Odkázali, že pravdu a novinárov ako jej poslov treba chrániť a že „nesmrteľnú“ pravdu nemožno zabiť, aj keď sa o to pokúšajú ľudia, pre ktorých je odhaľovanie pravdy a korupcie nepohodlné, a sú to neraz ľudia z tých najvyšších poschodí politiky.
Pamätník na počesť zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej s nápisom „Nesmrteľná pravda“ zhotovil slovenský študent architektúry Martin Mjartan.
Rodinných príslušníkov Jána Kuciaka, Martiny Kušnírovej a Daphne Caruanovej-Galiziovej v popoludňajších hodinách prijal aj predseda Európskeho parlamentu David Sassoli. Zástupcovia eurokomisie a europarlamentu poškodené rodiny uistili, že obe inštitúcie urobia maximum pre to, aby vinníci v prípade oboch vrážd boli nájdení, postavení pred súd a potrestaní.
Vo februári už pred súdom v prípade dvojnásobnej úkladnej vraždy vypovedali technici z Europolu, ktorým sa podarilo z telefónu obžalovaného Mariana Kočnera zaistiť zálohu komunikáciu cez aplikácie Threema, WhatsApp aj Viber.
Predsedkyňa senátu Ružena Sabová už skonštatovala, že nemá pochybnosti o zákonnosti týchto dôkazov. Kým strelec Miroslav Marček a sprostredkovateľ Zoltán Andruskó sa už k vražde priznali, obžalovaní Marian Kočner, jeho volavka Alena Zsuzsová a údajný šofér Tomáš Szabó tvrdia, že sú nevinní. V súčasnosti im hrozí trest 25 rokov až doživotie za mrežami.
21. februára 2020 si celé Slovensko v uliciach pripomenie druhé výročie ohavného skutku. Vyšetrovatelia a prokurátor už krátko po vražde skonštatovali, že Ján Kuciak a jeho snúbenica boli zavraždení kvôli investigatívnej práci novinára. Ten vo svojich článkoch na portáli Aktuality.sk odhaľoval rôzne korupčné kauzy a ohrozoval tak majetky viacerých osôb.