Môže však ísť o experiment, ktorý jej zdraviu príliš nepomôže. Preferovať by si mal hlavne vyváženú stravu.
Konzumácia mäsa je dnes často považovaná za nezdravú. Červené mäso vraj môže spôsobovať rakovinu (hoci niektoré výskumy už toto tvrdenie vyvracajú) a prechod na vegánsku či aspoň vegetariánsku stravu s tvojím telom urobí doslova zázraky. A ešte aj pomôže našej planéte.
YouTuberka Alyse Parker bola podľa Fox News vegánkou, no v rámci ďalšieho experimentu, respektíve tvorby videa na svoj kanál, presedlala na takzvanú Carnivore diet. Tá naopak spočíva v jedení výhradne mäsa, steakov a minimálneho množstva syrov či vajec.
V minulosti so svojím zdravím už experimentovala. Počas 21 dní totiž pila len ovocné džúsy, rok nepoužívala deodorant a 30 dní žiaden šampón. Vegánkou bola štyri a pol roka.
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
Dojmy z poslednej mäsožravej diéty zhrnula v ďalšom videu. Ospevuje, ako sa ráno cíti viac sústredená a zdravšia.
Znamená to však, že carnivore diet je pre teba to pravé? Pravdepodobne nie. Vegáni a vegetáriani totiž často neprijímajú dostatočný objem bielkovín či železa, ktorého je mäso doslova plné.
Proteíny sa síce nachádzajú aj v strukovinách a orechoch, no počas dňa môžeš mať problém zjesť ich dostatočné množstvo. To isté platí o dostatočnom množstve kalórií vo všeobecnosti. Alyse teda možno len vďaka konzumácii mäsa, ktorému sa doteraz úplne vyhýbala, nabehla na objem bielkovín nutričné hodnoty, ktorý by vo vyváženej strave mala mať tak či tak. Železo zas pomáha tvorbe červených krviniek, tie prenosu kyslíka v krvi potláčajú príznaky anémie.
30-dní je zároveň príliš krátka doba na to, aby si mohol odsledovať prípadné negatívne dôsledky Carnivore diet na tvoje zdravie, napríklad tráviaci trakt kvôli nedostatku vlákniny.
Známym vyznávačom takéhoto stravovania je aj Čech Petr Mára, ktorý tak ale robí kvôli zdravotným problémom. Vo svojich videách hovorí aj o sledovaní hodnôt cholesterolu a iných faktoroch.
Práve z dôvodov, že podobné videá na YouTube naozaj dobre zarábajú, však môže byť ťažké odfiltrovať vedecky podložené tvrdenia od propagandy a hoaxov. Počítaj tiež s tým, že veľa jednotlivcov bude chcieť predávať svoje dietologické produkty a e-booky.
Drastické experimenty ti tak môžu skôr ublížiť a svoje stravovacie návyky by si mal meniť postupne.