Pravekí ľudia museli ísť na mamutov s prefíkanou taktikou.
V blízkosti mexického mesta Tultepec sa paleontológovia dostali k výnimočnému objavu. Podľa BBC sa im podarilo odhaliť 824 mamutích kostí. Tie patrili 14 mamutom, ktorí v tejto oblasti žili pred zhruba 15 000 rokmi. Osudným sa im malo stať stretnutie s pravekými ľuďmi.
Tí v skupine 20 až 30 lovcov pomocou ohňa nahnali zvieratá do nimi vykopaných jám, kde už mamuty s ľahkosťou dorazili. Nasvedčuje tomu skutočnosť, že 824 spomínaných mamutích kostí našli v jamách, ktoré boli hlboké zhruba 1,7 metra a široké približne 25 metrov.
Pohľad vedcov na pravekého človeka sa vďaka tomu zmenil. Doposiaľ si totiž mysleli, že v danej dobe pravekí ľudia mamuty ulovili iba v prípade, ak niekde uviazli bez pričinenia človeka, alebo v situáciách, keď boli zvieratá zranené.
Okrem pozostatkov z mamutov sa vedcom podarilo natrafiť na kosti tiav a koní, píše The New York Times. Pozoruhodným je tento objav z dôvodu, že divoké kone v USA vyhynuli pred 11 až 13-tisíc rokmi a naspäť sa dostali až po objavení Ameriky Európanmi.