Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
28. marca 2019, 14:47
Čas čítania 0:00
Vl Mi

Na Slovensku môže vzniknúť fond, vďaka ktorému bude štát odškodňovať nežiaduce účinky očkovania

ZAUJÍMAVOSTI OČKOVANIE
Uložiť Uložené

K odškodneniu zo strany štátu dôjde iba v preukázaných prípadoch.

Očkovanie naďalej polarizuje spoločnosť. Čoraz viac rodičov uvažuje, že nenechá svoje dieťa zaočkovať. Tým však riskuje nielen zdravie dieťaťa, ale ohrozuje aj spoločnosť ako takú. Čím viac ľudí nebude zaočkovaných, tým je väčšia šanca, že vypukne epidémia.

Odporúčané
Ak na Slovensku nedáš zaočkovať svoje dieťa, môžeš dostať pokutu 331 €. Nepomôžu ti ani konšpirácie o autizme a jedoch Ak na Slovensku nedáš zaočkovať svoje dieťa, môžeš dostať pokutu 331 €. Nepomôžu ti ani konšpirácie o autizme a jedoch 21. februára 2019, 11:42

Dnes Ministerstvo zdravotníctva SR zverejnilo ďalšiu pozitívnu správu, ktorá pomôže dôveryhodnosti očkovaní a zároveň pomôže tým, ktorí majú s vakcínami negatívne skúsenosti. Štát zvažuje zriadiť fond na odškodnenie nežiaducich účinkov očkovania. O odškodneniu dôjde iba v preukázaných prípadoch. „Rokujeme s českým ministerstvom. Keď sa potvrdí kauzálna súvislosť negatívnych účinkov s očkovaním, môže dôjsť k odškodneniu,“ povedala ministerka zdravotníctva  Andrea Kalavská. Česko podobný návrh zákona schválilo pred tromi dňami.

Štát si zrejme uvedomuje riziko, ktoré predstavujú takzvaní biorodičia a problém začal aktívne riešiť. Prednedávnom sme ťa informovali o tom, že Slovensko sa pravdepodobne pridá ku krajinám, ktoré nebudú prijímať do predškolského zariadenia deti bez očkovania.   „Vysielame tým jasný signál, že cieľom povinného očkovania nie je vyberanie pokút za jeho odmietanie, ale prevencia závažných infekčných ochorení, ktorým možno predchádzať očkovaním,“ povedala ministerka zdravotníctva  Andrea Kalavská.

Na Slovensku možno vznikne fond, vďaka ktorému bude štát odškodňovať nežiaduce účinky očkovania
Na Slovensku možno vznikne fond, vďaka ktorému bude štát odškodňovať nežiaduce účinky očkovania Zdroj: TASR
Domov
Zdieľať
Diskusia