Kmeň Bajau je zázrakom ľudstva.
Žiadnou nadprirodzenou schopnosťou nedisponujú, no aj napriek tomu sú niečo ako superhrdinovia. Domorodci z malajzijského kmeňa Bajau sú známi pre ich pozoruhodnú spätosť s vodou. Je to mimoriadne zvláštne, no príslušníci kmeňa dokážu vydržať aj trinásť minút pod vodou na jediný nádych. S pomocou závaží sa tiež s ľahkosťou dostanú desiatky metrov pod hladinu, kde nemajú problém vydržať. Z dreva si dokonca tiež ručne vyrobili špeciálne okuliare, ktoré chránia ich oči. Príslušníci kmeňa si pod vodou aj hľadajú potravu – ryby nabodávajú na tradičné ostré palice.
O schopnostiach ľudí z kmeňa týchto takzvaných morských nomádov však už vieme roky, no nikto nedokázal vysvetliť, ako je to vôbec možné. Úsudok, že ide skrátka o cvik, sa javil ako nepravdepodobný. Experti však teraz začali tvrdiť, že ide o takpovediac genetických mutantov. Drvivá časť ich DNA je rovnaká ako u bežných ľudí, no zopár génov sa stihlo podrobiť zásadným biologickým zmenám.
Ľudia z kmeňa Bajau majú napríklad abnormálne veľkú slezinu, ktorá sa vraj tiež stará o to, aby telo netrpelo z nedostatku kyslíka. A aj napriek tomu, že je fascinujúce objavovať kultúry morských nomádov, experti sa na všetko pozerajú aj z vedeckej stránky. Vďaka objavu totiž vieme, že úprava genetickej informácie môže hypoteticky viesť k umelému prispôsobeniu tela na problémy s dýchaním.