Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
23. januára 2018, 19:42
Čas čítania 0:00
Viktor Kniš

MadSkill sa vyjadruje ku kauze svojich beatov. Ja som OK vraj prerobil zámerne a trendy nasledujú všetci československí producenti

HUDBA
Uložiť Uložené

Po skoro dvoch týždňoch prichádza MadSkill so svojou verziou.

Hneď v úvode článku by som rád upozornil, že jeho úlohou je informovať o aktuálnych udalostiach na československej rapovej scéne, nie súdiť prácu nižšie spomenutých. Všetko sa to začalo vďaka Instagram stories od Smarta z DMS, ktorý v nich obvinil zahraničného producenta MadSkilla z toho, že zámerne kopíruje úspešné hity a tieto hudby ponúka aj domácim raperom. 

My sme k tejto skorokauze vydali článok a aj napriek tomu, že sa do MadSkilla obulo veľmi veľa raperov vrátane veľkých mien, za cieľ svojich útokov si vybral práve nás. Pôvodne sme ešte chystali zhrnutie vyjadrení kolegov na túto tému, no pre dobro všetkých sme sa rozhodli to radšej nechať zatiaľ tak. Konkrétne názory, pocity a skúsenosti majú však ešte stále možnosť vyjadriť prostredníctvom osobných profilov.

 

Včera sme sa však po skoro dvoch týždňoch dočkali rozsiahleho vyjadrenia plného anglických slovíčok a hudobných termínov, ktorému pravdepodobne nebudú všetci rozumieť, no v krátkosti MadSkill vysvetľuje, ako to vlastne s trojicou skladieb Ja som OK, Shinobi a V meste snov bolo. Napríklad, úprimne priznáva, že Ja som OK prerobil zámerne a dodáva, že track Kleiner Cabron v živote nepočul celý a dokonca nevedel, že má na youtube cez 20 miliónov views. No a čo sa týka refrénu, podľa jeho slov nenájdeme s Litty žiadnu podobnosť. 

Ďalej opisuje vznik Shinobi, skladbu ktorú Smart porovnával s Krept & Konan – Last Night, v tomto prípade MadSkill tvrdí, že práve vďaka nemu sa dostala do povedomia ostatných DJov a do veľkej miery ho zároveň ovplyvnila. No a čo sa týka V meste snov vs. Unforgettable, tak tou sa vraj inšpirujú všetci. Teda patternom, ktorý sa nachádza aj v nej. 

Celé vyjadrenie nájdeš na oficiálnej stránke labelu v angličtine aj češtine a celkový názor si už musíš utvoriť sám. Pod článkom k tejto téme sa však už vtedy rozbehla zaujímavá diskusia, a tak pevne veríme, že si nájdete čas na MadSkillovu verziu a v priestoroch pre diskusiu opäť vyjadríte svoj názor. Producent sa dokonca vyjadruje aj na adresu iných domácich aj zahraničných interpretov a svoje tvrdenia podkladá konkrétnymi príkladmi.

Anketa:
Presvedčili vás tieto MadSkillove slová?
Áno
Nie
Áno
24 %
416 Hlasov
Nie
76 %
1354 Hlasov
Domov
Zdieľať
Diskusia