Piatok 23. 2. 2018 meniny má Roman, Romana

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
zdroj: Pexels

Slona zbili a zlomili mu nohu, lebo ho chceli využiť ako turistickú atrakciu. Otrasné video z Indie vyvolalo na internete pobúrenie

Zaobchádzanie, aké si nezaslúži žiadny živý tvor.

6. december 2017, 13:28
6. december 2017, 13:28

Zaobchádzanie, aké si nezaslúži žiadny živý tvor.

Aj keď sa človeku ťažko pozerá na to, ako niekto dobrovoľne palicami mláti bezbranného a najmä nevinného slona, tieto zábery musí svet vidieť preto, aby sme všetci jedného dňa pochopili, čo sa po našej planéte ešte stále deje. Najnovšie video z Indie zachytáva partiu troch mužov, ktorí v rukách držia palice a bijú slona priviazaného ku stromu, pričom zviera mlátia tak výrazne, že mu dokonca po chvíli zlomia nohu a slon potom stratí stabilitu a spadne na zem.

 

Video sa podarilo nakrútiť aktivistovi z organizácie Save The Asian Elephant, ktorá pôsobí po celom ázijskom kontinente a aktívne sa snaží obmedziť využívanie slonov v zlých podmienkach na to, aby sa na nich mohli povoziť turisti. Práve turizmus a cestovný ruch je jedným z dôvodov, prečo muži slona mlátili palicami, pretože v Indii chovatelia slonov považujú podobnú bitku za najefektívnejší spôsob, ako zvieraťu po skončení rozmnožovacieho obdobia ukázať, kto je vo vzájomnom vzťahu pánom.

 

V praxi to teda znamená, že bezbranný slon je priviazaný ku stromu a zbitý až do bodu, v ktorom sa ani len nevie postaviť, aby mohol o pár týždňov povoziť zopár turistov a potom sa vrátiť do mizérie, v ktorej musí žiť. Zábery spôsobili na internete pobúrenie a spomínaná organizácia STAE už vyzvala turistov, aby na výletoch v Ázii ignorovali jazdy na slonoch, pretože tieto zvieratá výrazne trpia a ak podobné aktivity ľudia podporujú finančne, potom nikdy neskončia.  

Zdroj: metro.co.uk Tagy: India, slon, turisti
Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Diskusia2 komentáre
Diskusia je len pre prihlásených
2 komentáre
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
85101d7. december 2017, 19:09

,,Zacházení, jaké si nezaslouží žádný tvor."

go vegan

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Tenčovaspochováá7. december 2017, 7:28

otras

1 Odpovedať · Nahlásiť
Odoberaj REFRESHER videá
Najčítanejšie