Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
3. novembra 2017, 16:06
Čas čítania 0:00
Viktor Kniš

Trosky: Politika bola vždy súčasťou rapu (Rozhovor)

REFRESHER VEC
Uložiť Uložené

Vec a Midi nám pri príležitostia okrúhleho výročia porozprávali viac o začiatok rapu na Slovensku aj svojich názoroch na jeho súčasnú podobu.

Pred pár dňami uzrel svetlo sveta remix na legendárnu skladbu Tozmemi, ktorú v pôvodnej verzii nahrali ešte pred dvadsiatimi rokmi chalani zo skupiny Trosky. Jej členovia - Vec a Midi sú snáď aj mladším fanúšikom v súčasnosti známi ako tí, ktorí stáli pri zrode slovenského rapu a keďže má kapela za sebou už dve dekády existencie, prišlo rozhodnutie celú myšlienku tak trochu znovu oživiť.

Dočkali sme sa dokonca aj dlhšieho turné vo väčších slovenských mestách a tiež v Prahe, ktoré ešte stále prebieha a teší sa veľkému úspechu. Pri tejto príležitosti sme sa legendy rozhodli osloviť s ponukou na rozhovor a sme veľmi radi, že naše pozvanie prijali a mali sme s nimi možnosť porozprávať sa otvorene prakticky o všetkom, čo zaujíma náročného poslucháča rapového žánru v našich dvoch malých krajinách.

Ak vás teda zaujíma pohľad na začiatky z perspektívy ľudí, ktorí mali možnosť stáť pri všetkom zásadnom, pohodlne sa usaďte a vychutnajte si viac než 45 minút dialógov s našim moderátorom Adelom. Dostali sme sa pochopiteľne aj k politike či Rytmusovi, no viac sa už dozvieš z videa. 

Domov
Zdieľať
Diskusia