Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Sobota 24. 8. 2019 meniny má Bartolomej

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
Umenie - Architektúra
0
Richard Balog
2. november 2017, 15:12

Bývanie nepodliehajúce trendom v blízkosti centra Bratislavy, ktoré spĺňa aj najnáročnejšie požiadavky

Renomovaní architekti z hlavného mesta navrhli vzorový byt pre ľudí, ktorým nie sú po chuti moderné výstrelky. Výsledok je fantastický.

Richard Balog
2. november 2017, 15:12
Bývanie nepodliehajúce trendom v blízkosti centra Bratislavy, ktoré spĺňa aj najnáročnejšie požiadavky
Zdroj: Tomáš Manina
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

RULES Architekti patria dlhodobo medzi slovenskú špičku, a tak nás neprekvapuje ich obsadenie pre návrh vzorových bytov v komplexe Blumental. Ako už býva zvykom pri práci bratislavského ateliéru, aj tentokrát ide o dôkladne premyslený projekt, ktorého hlavnými devízami sú vyváženosť materiálov a čistá dispozícia.

 

80 metrov štvorcových je plocha poskytujúca dostatok priestoru na realizáciu rôznych nápadov, vrátane tých konzervatívnych. Práve v danom duchu sa totiž podľa zadávateľa mal niesť byt na hranici Starého Mesta a bez akýchkoľvek problémov to architekti s vlastným rukopisom dodržali. Celkové zariadenie holopriestoru bez nutných stavebných úprav po mesačnej návrhovej práci za počítačmi získalo reálne kontúry v identickom čase. Finálny výsledok, ktorý stojí za to, si môžete pozrieť v galérií snímkov od Tomáša Maninu.

 

"Návrh interiéru vzorového bytu v obytnom súbore Blumental sme vytvorili v konzervatívnom dizajne, ktorý zaujme útulnou atmosférou. Zemité farby, prírodné materiály, veľa skutočného dreva a oblé tvary na nábytku robia jemný interiér, v ktorom sa budete cítiť ako doma. Byt má predizbu, z ktorej je prístupný samostatný sklad s práčkou, dennú zónu, dve spálne, jednu kúpeľnu a jedno samostatné WC." - Pohľad samotných autorov.

 

Zobraziť galériu 12 galeria

 

V prípade, že viete aj o iných architektonických alebo dizajnérskych štúdiách z našich končín stojacích za pozornosť širšieho publika, tak neváhajte a pošlite nám tip na e-mailovú adresu uvedenú v profile vyššie. Ďakujeme!

Ohodnoť článok
16
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Ako neregistrovaný si prečítal už 1/40 článkov tento mesiac. Prihlás sa pre neobmedzený prístup. Ako neregistrovaný si prečítal už 1/40 článkov za mesiac. PRIHLÁSIŤ / REGISTROVAŤ PRIHLÁSIŤ
Najčítanejšie