Začiatok novej éry.
Elektronický šport je v Číne už niekoľko rokov považovaný za niečo, kam patrí aj stolný tenis, teda za oficiálnu športovú disciplínu a národné športy. Bolo preto iba otázkou času, kedy ho táto progresívna krajina začne integrovať do svojho školstva. Jej obyvatelia onedlho iba podajú prihlášku a ak ich príjmu, dostanú príležitosť získať vysokoškolský titul v odbore hrania počítačových hier. Výučbu však zabezpečia športové školy, nie tie so zameraním na informačné technológie.
Vo svete e-sportu ide o skutočne obrovskú udalosť, ktorú však bolo možné celkom jednoducho predpokladať. Za uplynulú dekádu sa popularita elektronického športu dostala na skutočne obrovskú úroveň, a to prilákalo ľudí z biznis prostredia, odkiaľ potom prišli nemalé investície. Dnes sú jeho súčasťou obrovské turnaje či rôzne podujatia organizované po celom svete.
Samotné štúdium by sa malo rozdeľovať na viacero zameraní. Web Global Times píše, že nepôjde iba o video hry, ale o všetky podstatné časti priemyslu elektronických športov. To zahŕňa manažment, analytikov, trénerov a ďalšie typy nevyhnutnej práce. Výučbu dostanú na starosti súčasní, no preškolení profesori a k tým pribudnú i noví, priamo z profesionálnych tímov. Hunan Sports Vocational College má už dokonca podpísanú zmluvu s veľkými športovými klubmi (aj legendárny Team WE), ktoré plánujú využívať schopnosti čerstvých absolventov, vďaka čomu získajú príležitosť rozbehnúť obrovskú kariéru.
Čína patrí medzi krajiny, kde je e-sport považovaný za jeden z najobľúbenejších športov. Mnohí rodičia, teda staršie generácie ho ale označujú za stratu času pred počítačom, keďže v ňom nevidia absolútne žiadnu budúcnosť. Niektorí museli dokonca ísť aj na terapie, ktoré ich mali pomocou odborníkov liečiť zo závislosti, hoci žiadnou netrpeli. Od roku 2009 sú však ministerstvom zdravotníctva zakázané.