Priemerná farba vesmíru nesie hrdý názov Cosmic latte.
Aj keď by sme podľa názvu pravdepodobne čakali nejaký rekord s kávou vo vesmíre, meno Cosmic latte nosí jemná, bežovkastá, skoro biela farba. Táto "biela" bola pomenovaná v roku 2002 a zhodou okolností v Starbucks kaviarni. Autorovi totiž jednoducho pripomínala farbu jeho latté. Ale čo vlastne táto oku príjemná farba označuje?
Zistenie priemernej farby vesmíru určite nebolo pôvodným predmetom výskumu, v skutočnosti išlo o overenie teórie, či sa dá pomocou tmavých vyžarovaných čiar zistiť vek hviezdy či galaxie. Priemerná farba bola akýmsi vedľajším produktom.
Priemerná farba bola meraná zo Zeme a je to akoby ste zmiešali farbu, vyžarovanie a intenzitu každého kúska vesmíru. Vďaka mimoriadnej svietivosti niektorých hviezd však vo finále nemáme vesmírnu čiernu, ale bledobéžovú. Za tento "oblohový mix" môže cez 200 000 skúmaných galaxii a cez 200 hodín výpočtovej práce. Za výskumom stoja páni Glazebrook a Baldry a farbu pomenoval Peter Drum. O názve farby sa však, ako to už vo vedeckej obci býva, hlasovalo a medzi návrhmi padli aj skvosty ako Capuccino Cosmico, Cosmic Cream alebo Astronomer Almond.
Štúdia bola publikovaná v roku 2002, no rok predtým bola za farbu vesmíru korunovaná bledozelená "cosmic turquoise". O rok neskôr však autori dielo stiahli a vyhlásili, že software miesto farby celého vesmíru prepočítaval priemernú farbu častí vesmírnych objektov v tieni.