Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
3. decembra 2015, 11:20
Čas čítania 0:00
Viktor Kniš

Podávanie prihlášok na Red Bull Illume začína v decembri

REFRESHER RED BULL
Uložiť Uložené

Známi sú aj prví členovia poroty a cena pre výhercu najväčšej fotografickej súťaže akčných a extrémnych športov.

V decembri začína podávanie prihlášok do najväčšej fotografickej súťaže fotiek z prostredia akčných a extrémnych športov: Red Bull Illume Image Quest 2016. V tomto roku sa dočkávame vzrušujúceho zvratu, ktorý do súťaže prináša nová kategória Mobile, v rámci ktorej sa súťaže môžu zúčastniť aj vyznávači fotografie zhotovenej prostredníctvom mobilných zariadení. Na súťažiacich taktiež čakajú úžasné nové ceny, zaujímaví sudcovia a partneri a množstvo ohromujúcich súperov a fotiek.

Red Bull Illume nie je obyčajnou súťažou o najkrajší obrázok, práve naopak, hodnotenie sa odvíja od viacerých faktorov ovplyvňujúcich kvalitu záberov. Unikátny prístup tejto súťaže spočíva v tom, že jej cieľom nie je len ukázať dychberúce fotografie, ale zaujímať sa aj o životný štýl autorov daných obrázkov s prihliadnutím na to, čo všetko sú ochotní ľudia, ktorí za fotkami skrývajú, pre tieto snímky urobiť.

Podávanie prihlášok na Red Bull Illume začína v decembri

Poznáme už dokonca aj mená prvých členov poroty. Voľba padla na Evu Mariu Tomé, foto editorku zo španielskeho denníka El País a Kathrin Kosaca, ktorá pôsobí ako zástupkyňa šéfredaktorky a art directorka nemeckého mesačníka Stern View. Tieto dve dámy postupom času doplní ešte 48 renomovaných mien z oblasti fotografie, ktorí budú spolu hodnotiť jednotlivé  diela prihlásené do Red Bull Illume 2016.

Odporúčané
Rozhodni, kto dostane šancu vyhrať 2000 € za skok do bazéna s ľadovou vodou. Hlasuj za svojho favorita na Red Bull Jump & Freeze Rozhodni, kto dostane šancu vyhrať 2000 € za skok do bazéna s ľadovou vodou. Hlasuj za svojho favorita na Red Bull Jump & Freeze 26. januára 2024, 13:00

Od prvého ročníka, ktorý sa uskutočnil ešte v roku 2007, Red Bull Illume pritiahol mnoho popredných mien z prostredia fotografickej scény, rovnako ako aj donedávna skryté talenty. Čas prihlásiť sa majú všetci oceneniachtiví do 31. marca 2016, kedy sa zápis do súťaže končí. Všetci ostatní majú jedinečnú šancu pozrieť si všetky prihlásené diela na redbullillume.com. Súťažiť sa dá dokopy až v 11 kategóriách: Close Up, Energy, Enhance, Lifestyle, Masterpiece by Yodobashi, New Creativity, Playground, Sequence by Sony, Spirit, Wings a tiež v najnovšom prírastku – Mobile. Tím 50 členov poroty, foto editorov z rôznych popredných medzinárodných publikácií vyberie z týchto kategórií 55 fotografií finalistov, spomedzi ktorých potom určia 11 víťazov jednotlivých kategórií a taktiež celkového víťaza súťaže.

Podávanie prihlášok na Red Bull Illume začína v decembri

Ani v roku 2016 sa úsilie fotografov zúčastnených v súťaži určite nezaobíde bez odmeny. Na celkového víťaza súťaže čaká poukaz na nákup elektronických produktov od japonskej firmy Yodobashi v hodnote 40,000€. Elektronický gigant Sony, oficiálny partner Red Bull Illume si tiež pripravil pre víťazov jednotlivých kategórii peknú odmenu: dokopy rozdá fotografickú výstroj v hodnote viac než 60,000€. Medzi cenami pre víťazov nájdeme napríklad aj kamery ako Sony ILCE-A7RII alebo Sony DSC-RX1RII, ktoré budú odovzdané novým majiteľom vrátane celého príslušenstva a rozličných objektívov.

Celý zoznam cien pripravených pre víťazov, vrátane tých, ktoré do súťaže venovali ostatní partneri Red Bull Illume nájdete na redbullillume.com už čoskoro. Snímky finalistov budú odhalené na Red Bull Illume Winner Award Ceremony, ktorá sa uskutoční na jeseň 2016. Potom fotky finalistov poputujú vrámci jedinečnej nočnej exhibície do hlavných miest a iných centier kultúry naprieč celým svetom.

Podávanie prihlášok na Red Bull Illume začína v decembri

Posielať prihlášky do súťaže môžu fotografi z celého sveta od 1.decembra 2015 do 31.marca 2016. Pre viac informácií ohľadom pravidiel, súťažných kategórií a podmienok prihlásenia do súťaže navštívte redbullillume.com.

Domov
Zdieľať
Diskusia