Pamiatka s názvom Sklad č. 7 dostane novú podobu. Reštauráciu s pivovarom chcú otvoriť už 1. marca
Významná industriálna pamiatka na bratislavskom nábreží s názvom Sklad č. 7 dostane druhý dych. V rámci projektu Eurovea prešiel sklad najprv obnovou exteriéru, pričom interiér zostal dlhodobo nevyužitý. V budove boli zriadené kancelárske priestory pre Ministerstvo cestovného ruchu a športu SR. Teraz sa v priestoroch plánuje otvorenie novej gastro prevádzky.
Ako informuje YIM.BA, gastroskupina Medusa Group tam plánuje otvoriť už v marci reštauráciu a pivovar pod názvom DOCK7. Tento koncept nadväzuje na ich predchádzajúce projekty v industriálnych priestoroch, ako sú Jurkovičova tepláreň a Pradiareň 1900, pričom chystaná prevádzka bude najväčšou z nich.
Reštaurácia zaberie celé prvé nadzemné podlažie budovy a prepojí industriálny charakter s modernými technológiami. Priestor bude pozostávať z reštaurácie s dominantným barom, pivovaru s ležiakmi v tankoch. Jedna časť bude slúžiť aj ako „múzeum“ o informáciách z histórie budovy, pivovaru či surovín. Kapacita interiéru bude 280 miest, počas leta bude fungovať aj terasa s kapacitou 190 ľudí.
Pivovar bude schopný vyprodukovať až 6 000 hektolitrov piva ročne. Pivná ponuka bude postavená na 12° ležiaku čapovanom priamo z tanku, ktorý doplní 11° ležiak, informuje portál O pive. Zaujímavosťou bude tmavá 13° s belgickým sladom Château Chocolat.
V ponuke sa objavia aj vrchne kvasené pivá, ako IPA, APA, Blonde či Kölsch. „Žiadne z pív pivovaru Dock7 nie je pasterizované a na čistenie sa nepoužívajú žiadne filtre. Udržiavanie riadenej teploty počas celého procesu fermentácie a ležania pomáha pivo prirodzene čistiť od zákalu a ďalších nežiaducich látok,“ uvádzajú predstavitelia pivovaru.
Celková investícia do projektu dosahuje takmer 3 milióny eur, čo z neho robí najväčšiu investíciu Medusa Group na Slovensku. Priestor bude flexibilný, umožňujúci organizáciu rôznych súkromných podujatí s kapacitou až 600 osôb bez narušenia bežnej prevádzky.
Sklad č. 7 je jednou z mála zachovaných industriálnych budov v centrálnej časti Bratislavy, ktorá prežila rozsiahle ničenie poškodených budov na začiatku 21. storočia. Je chránený ako národná kultúrna pamiatka a jeho súčasné využitie prispieva k oživeniu historického dedičstva mesta.