3. miesto
Aj na bronzovom stupienku je Francúzsko. Presný pôvod odrody Gewürztraminer (Tramín červený) je ťažké vysledovať, popredným miestom pestovania zostáva Alsasko (región blízko hraníc s Nemeckom). Ide o jedno z najaromatickejších a najkomplexnejších bielych vín na svete. V Alsasku sa pestujú odrody bohaté a obvykle sýto sfarbené, často s nízkym obsahom kyselín, vysokým obsahom alkoholu a exotickou arómou liči a okvetných lístkov ruží.
2. miesto
Striebro vybojovalo maďarské víno Tokaji Szamorodni. Ide o odrodu tokajského vína vyrábaného vo vinárskej oblasti Tokaj (Tokaj Hegyalja) prevažne z odrôd Furmint. Ide o silné víno s korenistou vôňou, ktoré je vyrobené z netriedeného zberu hrozna a botrytických cibéb (bobule viniča napadnuté plesňou Botrytis cinerea). Zreje v dubových sudoch počas minimálne dvoch rokov.
Tokajské vinohrady sa rozprestierajú na juhovýchode Slovenska, ide o najmenšiu vinohradnícku oblasť na našom území. Toto miesto sa okrem iného pýši aj jedinečnosťou v globálnom meradle – ide o jednu z piatich oblastí sveta, kde je možné dopestovať prírodne sladké víno.
1. miesto
Víťazstvo si neodnáša nikto iný ako Francúzsko, konkrétne Rizling z oblasti Alsaska, čiže Riesling Alsace. Ide síce o francúzske víno, ale z odrody, ktorú veľmi dobre poznáme od nás zo strednej Európy – Rizlingu rýnskeho. Rizling z Alsaska sa môže mierne líšiť svojím charakterom, od chudobnejších po bohatšie a chuťovo výraznejšie odrody, ale všeobecne je komplexný, bohato ochutený a s vysokým obsahom kyselín.