Plusy: Ochrana užívateľa
Hoci o tebe apka prezradí veľa informácií, jedno jej na druhú stranu musíme nechať. Vyniká v ochrane používateľa. Akonáhle sa s niekým matchneš a v čete napríklad spomenieš Instagram či názov inej sociálnej siete, vyskočí na teba upozornenie, či chceš naozaj s dotyčným zdieľať svoje sociálne siete a presunúť sa tak do prostredia, ktoré nie je tak kontrolované.
O kontrole konverzácie som sa presvedčila aj v momente, keď som do vlákna skúsila napísať slová ako „sex“, „dick pics“ a ďalšie. „To by mohlo znieť neúctivo. Ste si istí, že túto správu chcete poslať?“ písalo sa v upozornení, ktoré na mňa vyskočilo.
Ďakujeme, vývojári Boo. Presne takú ochranu si užívatelia zoznamovacích aplikácií zaslúžia.
Otázky, ktoré nikto nečíta. Alebo áno?
V poslednom kroku registrácie vyplníš informácie týkajúce sa tvojho životného štýlu – cvičenie, vzdelanie, fajčenie, pitie alebo napríklad to, či chceš v budúcnosti deti a prípadne koľko ich chceš. Túto otázku mimochodom chválim. Je dobré mať jasno už na začiatku a nečakať niekoľko mesiacov alebo rokov na „prekvapenie“.
Na svoj profil potom môžeš umiestniť tri otázky, ktoré sú pre teba dôležité, a ktoré ti podľa aplikácie zaistia „až o 128 percent viac zhôd“. Jedna z nich, ktorú som si vybrala aj ja, znela: „Sociálny problém, ktorý ma zaujíma je _____ .“ Do odpovede som doplnila „postavenie žien a queer ľudí v spoločnosti“.
Ako som sa však vzápätí presvedčila, otázky nikto nečíta, rovnako ako tvoje bio. Len po pár minútach od založenia profilu mi totiž do DM pristála správa od muža, ktorý mal na profile napísané: „Môj najkontroverznejší názor je, že to LGBT ľudia preháňajú a nechcem v tom vychovávať deti. Enjoy.“
Well, mladý muž, toto nefeelujem.
Ďalšou a pravdepodobne poslednou nevýhodou zoznamovacej aplikácie Boo je to, že všetci vidia, koľko lajkov na profil si už dostala. A to aj tie, ktoré si neopätovala. To môže byť zavádzajúce a u potenciálneho partnera to môže vzbudzovať obavy, že si píšeš so stovkami ľudí a nemá u teba šancu. Samozrejme to môže fungovať aj opačne. Ľudia uvidia, že je o teba záujem a si „žiadaný tovar“.
Tak či onak, je to jednoducho povrchné a bolo by lepšie, keby toto číslo zostalo skryté.
Z troch stoviek mužov som si vybrala jedného
Profil mi počas dvoch týždňov používania apky olajkovalo takmer tristo mužov, z toho siedmim z nich som lajk vrátila a mohli sme si tak napísať správu. Túto možnosť využili traja muži a s jedným z nich som sa do písania viac ponorila.