Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
18. júna 2022, 9:30
Čas čítania 7:57
Daniel Mikolášik

Bergino: V ringu som nekompromisný, ale vo videách nemám problém vystupovať s parochňou a so zarezanými trenkami (Rozhovor)

Bergino: V ringu som nekompromisný, ale vo videách nemám problém vystupovať s parochňou a so zarezanými trenkami (Rozhovor)
Zdroj: archív Adama Bergera
REFRESHER BOX INSTAGRAM KOMÉDIA
Uložiť Uložené

Ľudia si pri MMA už zvykli na krv a knokauty. Preto je box pre laikov často nudný, hovorí boxer, tréner a zabávač Adam Berger.

„Vždy som chcel, aby sa ľudia pri mne smiali. Takže som sa v tých videách okamžite našiel. A s Filipom (Jovinečkom – pozn. red.) máme skvelú chémiu, ktorá funguje a ľudí to baví, tak prečo to nevyužiť vo videách? V tejto pochmúrnej dobe plnej nenávisti na internete je o to viac dôležité vedieť ľudí rozveseliť,“ prezrádza v rozhovore Bergi.

Adam Berger alias Bergino je boxer a tréner boxu, no v posledných rokoch sa do povedomia Slovákov dostal najmä vďaka zábavným videám na sociálnych sieťach. V nich paroduje rôzne situácie zo života, typy čašníkov, malé dieťa alebo sa prezlieka za ženu a uťahuje si z „nechutných paničiek z Trafa“.

Skeče, ktoré tvorí spoločne s Jovinečkom, majú státisíce videní. V rozhovore tvrdí, že ľudia ich majú radi ako duo, pretože obaja majú čo ponúknuť. „Každý máme svoj humor, svoj charakter a vlastné persóny. A pokiaľ ľudí bavíme spoločne, nemusíme riešiť, kto má aké čísla, ale čo im vieme spoločne ponúknuť a ako ich zabaviť,“ hovorí.

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Filip Jovanovič (@jovinecko)

V Refresheri ti pravidelne prinášame rozhovory s inšpiratívnymi a zaujímavými ľuďmi z rôznych odvetví. Viac rozhovorov nájdeš v tejto sekcii. Ak chceš podporiť naše úsilie a získať neobmedzený prístup k článkom, pridaj sa do klubu Refresher+

Odporúčané
Filip tepuje gauče influencerom: Najdrahšia sedačka stála 30 000 €. Raz sme čistili bordel so stenami postriekanými semenom Filip tepuje gauče influencerom: Najdrahšia sedačka stála 30 000 €. Raz sme čistili bordel so stenami postriekanými semenom 31. októbra 2021, 9:30

Vnímaš aj ty v posledných rokoch zvýšený záujem o bojové športy? Čím to je?

Určite áno a teší ma to. Je to najmä vďaka Oktagonu, ktorý tomu robí neuveriteľnú reklamu, ktorú predtým bojovým športom v Česku a na Slovensku nikto nerobil. O tom sa nemusíme ani baviť. A som rád, že okrem MMA sa Oktagon v poslednom čase snaží prinášať aj box. Ale na druhej strane musím priznať, že ich posledný boxerský turnaj sa mi zdal nudný.

jovinečko berginoAdam Bergerboxer
Zdroj: archív Adama Bergera

Prečo?

Boli tam zaujímavé mená a na mnohé som sa tešil, ale asi som mal väčšie očakávania. Predsa len, väčšina sú primárne MMA zápasníci, nie boxeri. V porovnaní s MMA turnajmi od Oktagonu sa mi zdal tento boxerský omnoho menej záživný. Vymieňali si údery, ale nebolo to až také akčné. Ľudia sú už zvyknutí na krv a knokauty.

A nie je to práve preto, že box je skrátka „nudnejší“ šport?

Určite áno, aj box je síce kontaktný, ale má obmedzujúcejšie pravidlá. Pri MMA máš mix viacerých bojových športov, takže je to pochopiteľne akčnejšie, napínavejšie a pre oko laika zaujímavejšie.

Celý zápas Marpa a Karlosa Vémolu bol zvláštny. Ja byť Marpom, uskákal by som Vémolu na smrť. Nebolo treba pokúšať sa ho knokautovať.

Dosť sa riešil aj hlavný zápas Marpa a Karlosa Vémolu. Ako sa na to pozeráš ty?

Celý ten zápas bol zvláštny, ale ja byť Marpom, uskákal by som Vémolu na smrť. Je to váhovo ťažký zápasník s obmedzenejším pohybom, takže by som sa ho snažil „ťukať“ a bodovať ho. Nebolo treba pokúšať sa ho knokautovať.

jovinečko berginoAdam Bergerboxer
Zdroj: archív Adama Bergera

Súhlasíš s verdiktom rozhodcu, ktorého za predčasné ukončenie zápasu v prospech Vémolu a jeho TKO diváci vybučali?

Ten zápas mal podľa mňa už dopredu jasného víťaza. Bolo to strašne rýchlo prerušené, ani sa nepočítalo, čo je štyrikrát za zápas a trikrát za kolo dovolené. Mohli to využiť. Je tam istý postup, ktorý rozhodca mal dodržať. Súhlasím s tým, že to nemal predčasne ukončiť.

Na kondičku nie je nič lepšie ako box. Bežnému klientovi bohato stačí trénovať dva- alebo trikrát do týždňa na to, aby bol fit. 

Rovnako sa zvýšil záujem aj o tzv. rekreačný box; mnohí ľudia chodia pravidelne trénovať box, hoci nemajú ambíciu stať sa boxermi, no chcú byť fit a mať kondičku. Je to podľa teba dostačujúci tréning alebo by to mali klienti kombinovať s klasickou posilňovňou a strojmi?

Na kondičku nie je nič lepšie ako box. Permanentne si pri ňom na nohách a zapájaš celé telo. Pohyb v boxe je základ. Údery idú z nôh. Takže klient bude určite fit, len treba chodiť pravidelne na tréningy.

Koľkokrát do týždňa?

To sa odvíja od individuálnych cieľov každého klienta. Keď som ešte chodil boxovať do Nitry, tam sme mávali denne dvojfázové tréningy, čo je desať tréningov do týždňa. Ale to je tempo profi športovcov. Nemusíme sa ani baviť o tom, že klub BCS Nitra je špička na Slovensku, ktorého súčasťou sú boxeri, ktorí vyhrávajú súťaže po celom svete. Ale bežnému klientovi bohato stačí dva- alebo trikrát do týždňa na to, aby bol fit.

jovinečko berginoAdam Bergerboxer
Zdroj: archív Adama Bergera

Pociťuješ, že čoraz viac sa o box zaujímajú aj ženy, hoci kedysi bol vnímaný ako „drsný mužský“ šport?

Určite áno, box je totiž veľmi dobrým prostriedkom nielen na to, dostať sa do formy a schudnúť, ale aj vedieť sa obrániť v prípadnom nebezpečenstve.

Je známe, že do Cvičiska, kde pracuješ, chodí aj veľa známejších osobností. Sú takí aj medzi tvojimi klientmi?

Vyskúšaj predplatné
za 2,99
a čítaj všetko bez obmedzení
Pridaj sa k predplatiteľom
alebo Odomkni článok cez SMS
Pošli SMS na 8877 s textom CLANOK 115449 a dočítaj tento článok.
Cena SMS za otvorenie článku je 3,50 € s DPH. Ako to funguje?
Dočítaj článok do konca za SMS v hodnote 3,50€. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj články bez obmedzení celý mesiac - predplatné len za 1,50€ navyše v porovnaní s jedným článkom. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj bez obmedzení celý mesiac. Stačí poslať SMS (za 5€). Ako to funguje?
POSLAŤ SMS

Čo sa dozvieš po odomknutí?

  • Čo si myslí o tom, že je len Jovinečkov „príves“.
  • Aké má plány so sociálnymi sieťami v budúcnosti.
  • Ktoré skeče ho bavia najviac a prečo.
  • Prečo musí byť počas trénovania pre klientov aj psychológom.
  • Za aký čas dokáže urobiť z klienta plnohodnotného boxera.
  • Ktorého známeho rapera trénoval.
Domov
Zdieľať
Diskusia