Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
6. apríla 2022, 12:16
Čas čítania 0:53
Viktor Kniš TASR

Nové triky zlodejov v Bratislave: vytypované byty si označujú písaním perom po stenách

NEWS POLÍCIA SR
Uložiť Uložené

K vykrádaniu podľa polície dochádza najmä v čase, keď sú ľudia v práci.

V uplynulom období zaznamenala polícia v Bratislave a v Bratislavskom kraji viaceré prípady spojené s krádežami a vlámaním sa do bytov. Páchatelia vraj pri nich používajú aj nový trend, keď si vytypované byty značia písaním perom po stenách. Polícia zverejnila na sociálnej sieti Facebook aj fotky, ako si zlodeji byty označujú, každý si teda môže ten svoj skontrolovať. 

„Tieto prípady sme zaznamenali vo štvrtom Bratislavskom okrese. Policajti na jeho území evidujú doposiaľ celkovo už osem prípadov tohto druhu trestného činu. V rámci celého Bratislavského kraja evidujeme celkovo 11 prípadov tohto trestného činu spáchaného za tento rok,“ uviedol hovorca polície.


Podľa informácií polície si páchatelia byty vždy vopred vytypujú, pričom k samotnému vykradnutiu dochádza cez víkend alebo v čase, keď sú majitelia v práci.

„V rámci krádeže sa zameriavajú na krádeže finančnej hotovosti a šperkov. Páchatelia aj naďalej využívajú na vstup do samotných bytových domov poškodenie a znefunkčnenie magnetov na vstupných dverách za využitia nalepených predmetov,“ dodal krajský policajný hovorca.


Polícia v tejto súvislosti vyzýva ľudí na zvýšenú všímavosť a obozretnosť. V prípade zaznamenania pohybu neznámych podozrivých osôb v priestoroch bytového domu odporúča zavolať na linku 158.Domov
Zdieľať
Diskusia