Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
24. januára 2022, 19:52
Čas čítania 1:49
Viktor Kniš

Ďalšie nahrávky Fica a Bödöra staršieho z poľovníckej chaty. Riešia šéfa úradu z kauzy Dobytkár aj ministra

NEWS FICO A KALIŇÁK NA CHATE
Uložiť Uložené

Chatu pri Leviciach odpočúvali policajti na základe rozhodnutia súdu. Dnes sa prokuratúry sporia o to, či je možné záznamy používať v trestnom konaní.

Robert Fico a Miroslav Bödör sa na chate pri Leviciach rozprávali aj o Pôdohospodárskej platobnej agentúre, ktorá zohrávala kľúčovú úlohu v kauze Dobytkár. Práve vedenie tohto úradu aj syn Miroslava Bödöra Norbert sú dnes obžalovaní za kšeftovanie s dotáciami, už čoskoro ich čaká súd. Podľa Denníka N rieši šéf Smeru s riaditeľom Bonulu personálne obsadenie PPA v čase, keď už kauzu vyšetrili. 

Miroslav Bödör na chate v domnienke, že ich nikto nepočuje, rieši šéfa PPA Jozefa Kissa. „Šéfa pépéáčky robí, že keby voľačo, tak príde,“ vysvetľuje majiteľ Bonulu predsedovi opozičnej strany, ktorý je už pravdepodobne informovaný a kontruje informáciou, že Kiss nešéfuje úradu, len ho dočasne riadi. 

Neskôr debatu posunú a bavia sa o súčasnom ministrovi pôdohospodárstva Samuelovi Vlčanovi, ktorý nahradil Jána Mičovského po tom, čo sa ukázalo, že niektorí úradníci patriaci pod ministerstvo boli zapletení do korupčnej kauzy. 

„A ty toho Vlčana poznáš osobne?“ pýta sa Fico Bödöra staršieho. Ten mu odpovedá, že ho pozná osobne ako „čistého obchodníka“.

Minister Samuel Vlčan Denníku N tvrdí, že Miroslava Bödöra ani jeho syna nepozná. „S Bödörovcami sa minister osobne nepozná, netyká si so žiadnym z nich. Firma Bonul bola klientom Slovenskej sporiteľne v čase, keď tam pôsobil (do roku 2009), a zabezpečovala prevoz hotovosti do pobočiek. Stretnúť sa mohli v rámci kontaktu s klientmi,“ odpovedá jeho tlačový odbor. Aj riaditeľ PPA Jozef Kiss odmieta známosti s ľuďmi z nahrávky. 

Odporúčané
Fico, Kaliňák a Bödör starší sa stretávali v chate v obci Čifáre, domáci o nich vedeli dlho (Reportáž) Fico, Kaliňák a Bödör starší sa stretávali v chate v obci Čifáre, domáci o nich vedeli dlho (Reportáž) 27. októbra 2021, 16:00

Vlčan ako nový minister pôdohospodárstva čelí novej kauze, ktorá sa týka extrémne vysokých dotácií na ošípané. Pre podozrenia už odstúpil Vlčanov štátny tajomník, samotný minister zlyhanie odmieta a neplánuje odstúpiť. Dotácie sa v skutočnosti podľa zistení TV Markíza mali odovzdávať v tichosti, kým minister Vlčan tvrdí, že výzvu zverejnili cez TA3. 

Fico, chata, gorilla
Zdroj: Aktuality.sk

Žilinka s Lipšicom sa sporia

Generálny prokurátor Maroš Žilinka tvrdí, že medializované odposluchy z poľovníckej chaty po zrušení trestného stíhania krajským prokurátorom v Nitre z dôvodu nezákonnosti nie je možné použiť ako dôkaz v žiadnom trestnom konaní.

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic si myslí, že o použití videa na súde môže rozhodnúť len dozorový prokurátor. 

Nadácia Zastavme korupciu upozornila na prepojenia medzi prokurátormi z Nitry, kde zrušili trestné stíhanie v súvislosti s nahrávkami z chaty pri Leviciach. Pôvodne prípad dozorovala práve levická okresná prokuratúra, keď sa však nahrávky dostali na svetlo sveta cez médiá, prípad prevzali prokurátori v Nitre. 

Prieskum mal na starosti vedúci oddelenia dohľadu v trestnom konaní Ivan Huszár, ktorý je podľa NZK poľovníkom s revírom hneď vedľa Bödörovho. Prokurátor tvrdí, že Bödörovcov nepozná. 

Ďalší prokurátor Ivan Mandalov, ktorý na prípade spolupracoval, je bývalý spolužiak Roberta Fica. Študovali v rovnakom ročníku na Univerzite Komenského. Mandalov však tvrdí, že šéf Smeru bol len jeden z približne stovky jeho spolužiakov a nemá s ním žiadny vzťah. Naposledy ho vraj videl pred piatimi až desiatimi rokmi. Aj ten prepojenia odmieta.

Domov
Zdieľať
Diskusia