Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
27. októbra 2021, 16:00
Čas čítania 5:36
Viktor Kniš Lukáš Čelka

Fico, Kaliňák a Bödör starší sa stretávali v chate v obci Čifáre, domáci o nich vedeli dlho (Reportáž)

REFRESHER FICO A KALIŇÁK NA CHATE KAUZA OČISTEC
Uložiť Uložené

Navštívili sme obec Čifáre, v ktorej sa stretávali bývalý premiér, bývalý minister vnútra, majiteľ bezpečnostnej služby Bonul a dvaja advokáti, ktorí majú prístup do spisu v kauze Očistec.

Oprava: Pôvodne sme informovali, že Robert Fico, Robert Kaliňák, Miroslav Bödör, Marek Para a Pavol Gašpar sa stretávali v chate v prírodnej rezervácii Patianska cerina, ktorá patrí Petrovi Brathovi. Denník N upozornil, že s vyššou pravdepodobnosťou ide o inú chatu.

Refresher vychádzal z rozhovorov s miestnymi vrátane starostu, ktorí nám potvrdili, že do chaty známej ako „škola v prírode“ politici pravidelne chodili.

Článok sme aktualizovali o informácie Denníka N. 

Do obce Čifáre prichádzame v stredu okolo deviatej ráno. Predpokladáme, že najviac ľudí stretneme pred lokálnym obchodom s potravinami, opak je pravdou. Trvalo niekoľko desiatok minút, kým sme stretli prvú obyvateľku dediny.

Tvrdí nám, že politici sa v chate známej ako „škola v prírode“ stretávajú dlhé roky, odkedy ju Bödörovci sprivatizovali. Obyvatelia dediny to vraj vedia a ide o verejné tajomstvo. 

Inú chatu ako tú v prírodnej rezervácii Patianska cerina nespomínajú. 

Do obce Čifáre prichádzame v stredu okolo deviatej ráno.
Do obce Čifáre prichádzame v stredu okolo deviatej ráno. Zdroj: Refresher/Lukáš Čelka

Z tichej dediny vedie k bývalému kaštieľu a dnes poľovníckej chate spevnená lesná cesta plná výmoľov, na ktorej by sa neobišli dve osobné autá. Podľa tabúľ mala cestu zatarasiť závora, namiesto nej sme však po troch minútach jazdy narazili priamo na dve nehnuteľnosti a tri autá s nitrianskou ŠPZ.

Odporúčané
Top udalosti roka 2022: Kočnera aj Gašpara budú súdiť, Matovič chce prísnejšie zdaniť milionárov a Heger potlačí povinné očkovanie Top udalosti roka 2022: Kočnera aj Gašpara budú súdiť, Matovič chce prísnejšie zdaniť milionárov a Heger potlačí povinné očkovanie 7. januára 2022, 9:30

Išlo o robotníkov. Na tejto chate momentálne prebiehajú veľké rekonštrukčné práce. Keď sme cez bočné okno nahliadli do interiéru chaty, pripomínala stavenisko. Vnútri mali pracovníci pustené rádio, rozprávať sa s nami nechceli.

Lesná cesta na poľovnícku chatu.
Lesná cesta na poľovnícku chatu. Zdroj: Refresher/Lukáš Čelka

Denník N našiel inú chatu, je na súkromnom pozemku, na príjazdovej ceste bola krv

Portál upozornil na iný dom za obcou Čifáre. Stojí na súkromnom pozemku, ktorý údajne ovláda Miroslav Bödör – majiteľ bezpečnostnej služby Bonul. Miestni ho poznajú a vedia aj o jeho poľovníckej záľube. 

Denník N nafotil okolie domu, kde je vidno konštrukcie, ktoré slúžia na spracovanie zabitej zveri, aj mraziace boxy. Na ceste nafotili krvavé stopy.

Chatu si prenajíma poľovnícke združenie Čierny vŕšok, ktorého predsedom je práve Miroslav Bödör. Lesy SR denníku odpovedali, že „podľa zverejnených záberov nevedia posúdiť, či stretnutia boli práve v tejto chate“.

Politici chodia na chatu roky, poľovali tu Dubček aj švédsky kráľ

Nehnuteľnosť pri Leviciach v obci Čifáre odpočúvali na základe povolenia Okresného súdu Nitra v rámci vyšetrovania trestného činu, ktorý súvisel s pytliactvom. Polícia predpokladala, že v sledovanom objekte lovci spracovávali nelegálne zabitú divú zver. Vec rieši Národná kriminálna agentúra.

Odporúčané
Vyšetrovatelia NAKA sa možno dostanú vyššie ako k Bödörovi či Gašparovi. Policajný exfunkcionár Chudý hodnotí rok 2021 v kauzách Vyšetrovatelia NAKA sa možno dostanú vyššie ako k Bödörovi či Gašparovi. Policajný exfunkcionár Chudý hodnotí rok 2021 v kauzách 28. decembra 2021, 14:30

Robert Fico viackrát naznačil, že odpočúvanie chaty nebolo legálne, považuje ho za snahu likvidovať opozíciu a predostrel teóriu, že za nasadením odpočúvacích zariadení je šéf špeciálnej prokuratúry Daniel Lipšic. 

Domov
Zdieľať
Diskusia