Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
14. decembra 2021 o 7:36
Čas čítania 1:00
Adam Novosad

Znudenú NFT opicu predal omylom namiesto 300-tisíc dolárov za 3-tisíc. V sekunde mu ju vyfúkol bot

TECH KRYPTOMENY NFT
Uložiť Uložené

Transakcie na blockchaine sa nedajú zvrátiť, a tak sa nemá kde sťažovať.

Zberateľské NFT opíc z kolekcie The Bored Ape Yacht Club sa dnes na internete predávajú za desiatky až stovky tisíc, ale stačí jedna chyba a môžeš o svoj kúsok prísť za zlomok ceny.

Obchodník s NFT s menom Maxnaut takto svoju opicu nechtiac predal za stotinu skutočnej trhovej ceny, lebo sa nesústredil pri zadávaní sumy, ktorú si za svoje NFT chcel naozaj vypýtať, uvádza Cnet

Donedávna vlastnil NFT unikátnej opice so sériovým číslom 3 547, pričom kolekcia obsahuje dohromady 10-tisíc opíc, ale rozhodol sa svoj zberateľský kúsok predať za 75 ETH. V čase predaja by tak po prepočte zarobil takmer 300-tisíc dolárov. Namiesto čísla 75 však pri opici zadal sumu 0,75 ETH, a tak sa z 300-tisíc razom stalo ledva 3-tisíc dolárov.

OpenSea, NFT
Zdroj: Opensea

„Okamžite som si tú chybu všimol, keď som klikol na myš, ale v sekunde bola preč predtým, ako som stihol stlačiť tlačidlo ‚zrušiť‘. A zrazu bolo 250-tisíc dolárov preč,“ vyjadril sa obchodník Maxnaut.

S najväčšou pravdepodobnosťou sa NFT opice podarilo kúpiť automatickému botovi, ktorý striehne práve na podobné chyby. Nákupca zaplatil 0,75 ETH za samotné NFT, ale aby transakcia prebehla okamžite, bol ochotný zaplatiť poplatok za jej spracovanie vo výške 8 ETH, čiže okolo 32-tisíc dolárov.

Odporúčané
Zuzana žije časť roka v Austrálii, časť na Slovensku a medzitým ešte aj cestuje. Prezradila, ako sa jej to podarilo Zuzana žije časť roka v Austrálii, časť na Slovensku a medzitým ešte aj cestuje. Prezradila, ako sa jej to podarilo 2. augusta 2023 o 9:30

Aj takýto astronomický poplatok sa nákupcovi stále oplatil – o chvíľu už bola opica opäť na predaj, ale tentoraz za 60 ETH, čo je v prepočte skoro 250-tisíc dolárov. Keďže transakcie na blockchaine sú nezvratné a nekontroluje ich žiadna centrálna autorita ako v prípade bánk, nešťastník s chybujúcimi prstami sa k svojej opici už nikdy nedostane.

Domov
Zdieľať
Diskusia