Jakub Paulík

Švajčiari zdevastovali Slovákov. Do bránky strelili 8 gólov

ŠPORT MAJSTROVSTVÁ SVETA V HOKEJI 2021

Výherná šnúra tímu sa skončila.

Slovenskí hokejisti na tohtoročných majstrovstvách v hokeji vo štvrtok nastúpili vo svojom štvrtom zápase proti tímu Švajčiarska a súperovi podľahli s výsledkom 1 : 8. Ide o ich prvú prehru.

V prvej tretine slovenský tím Švajčiari potrápili pri 5-minútovej presilovke, počas ktorej strelili gól. Skóroval Raphael Díaz. Švajčiari na nás zatlačili aj na začiatku druhej tretiny, keď znova využili presilovku. Brankár Hudáček pre cloniaceho Švajčiara takmer nič nevidel, čo využil Sven Andrighetto a strelil nám druhý gól.

Odhodlaný tím Švajčiarov posilnený úspechom neprestával s tlakom na Slovákov a v 25. minúte zápasu sme od Romaina Loeffela inkasovali ďalší gól. O vylepšenie skóre sa koncom druhej tretiny postaral Hofmann a Švajčiari odkorčuľovali do šatne s výsledkom 4 : 0.