Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
20. októbra 2020, 9:31
Čas čítania 0:43
Adel Ghannam

Polícia obvinila Martina z Popradu a Pavla z Česka z útoku na policajtov počas sobotňajšieho protestu. Hrozí im až 25 rokov

NEWS PROTEST
Uložiť Uložené

Prokurátor bude žiadať pre obvinených väzobné stíhanie.

Sobotné zhromaždenie radikálov a futbalových chuligánov pred úradom vlády má svoju dohru. Vyšetrovateľ bratislavskej kriminálky obvinil z obzvlášť závažného zločinu útoku na verejného činiteľa 31-ročného Martina z Popradu a 31-ročného Pavla z Česka. Trest odňatia slobody v sadzbe 12 až 25 rokov im hrozí, pretože útočili počas núdzového stavu počas ktorého sú trestné sadzby sprísnené. 

Odporúčané
Protest proti Matovičovi: Demonštranti sa navzájom zranili zápalnou pyrotechnikou, žene vraj niekto hodil do hlavy dlažobnú kocku Protest proti Matovičovi: Demonštranti sa navzájom zranili zápalnou pyrotechnikou, žene vraj niekto hodil do hlavy dlažobnú kocku 17. októbra 2020, 19:02

„Podľa zabezpečenej dôkaznej situácie obvinení muži v sobotu, krátko pred 16.00 h po príchode vodného dela pred Úrad vlády SR začali hádzať kamene a dlažbové kocky do policajtov velených do bezpečnostného opatrenia, informuje bratislavská polícia. Dlažbové kocky a kamene zasiahli policajtov do prilby na hlave, hrude a viacerých miest na tele. 

 
Obaja muži boli už na mieste zadržaní. Vyšetrovateľ zároveň predložil prokurátorovi spis za účelom spracovania návrhu na väzobné stíhanie. S podnetom na väzobné stíhanie sa prokurátor stotožnil. Súd musí o ich prípadnom väzobnom stíhaní rozhodnúť do 48 hodín od obvinenia.

Okrem násilností sa na proteste objavilo aj podozrenie ohrozovania mravnej výchovy mládeže, a to vtedy, keď boli zachytené na videu malé deti, ktoré huckali dospelí ľudia na vykrikovanie vulgarizmov. Tie adresovali malé deti premiérovi Igorovi Matovičovi do megafónu. Polícia už vypátrala ich rodičov.

Domov
Zdieľať
Diskusia