Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
5. októbra 2020, 10:02
Čas čítania 0:45
Matej Krajčovič

Na Slovensku pribudlo len 353 nakazených, urobili 3 382 testov

NEWS SLOVENSKO
Uložiť Uložené

Zverejnili čísla z testovania počas nedele.

Na Slovensku po poslednom rekordnom dni počas nedele pribudlo len ďalších 353 ľudí s pozitívnym testom na koronavírus. Laboratóriá analyzovali celkom 3 382 vzoriek. 

Za posledných 24-hodín sa z COVID-19 vyliečilo 37 ľudí v nemocniciach je však oproti poslednému údaju o 4 pacientov s ťažším priebehom ochorenia viac. Na JIS je 13 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 24 pacientov.

Tentokrát nepribudlo žiadne ďalšie úmrtie, no vzhľadom na to, že konečnú príčinu smrti u nás musí vždy potvrdiť až nariadená pitva, tieto čísla často pribúdajú s niekoľkotýždňovým oneskorením. 

Odporúčané
Väčšinu nových prípadov koronavírusu tvoria dohľadané kontakty, ľudia sa nakazili na svadbách a oslavách, ale aj v práci či škole Väčšinu nových prípadov koronavírusu tvoria dohľadané kontakty, ľudia sa nakazili na svadbách a oslavách, ale aj v práci či škole 4. októbra 2020, 18:38
CORONAVIRUS CHART

Pozitívny výsledok testov mali ľudia vyšetrení v okresoch Bratislava (34), Bardejov (31), Stropkov (30), Dunajská Streda (19), Prievidza (16), Svidník (14), Žilina (14), Stará Ľubovňa (13), Trnava (13), Michalovce (12), Vranov nad Topľou (12), Nové Zámky (11), Sobrance (11), Trenčín (11), Malacky (9), Košice (7) a Spišská Nová Ves (7).

Päť pozitívnych prípadov bolo v okresoch Čadca, Námestovo, Nové Mesto nad Váhom, Prešov, štyri prípady mali okresy Banská Bystrica, Galanta, Humenné, Ružomberok, Sabinov, Senica, Trebišov, po tri prípady mali okresy Komárno, Pezinok, Senec a Tvrdošín.

Dva prípady mali okresy Košice a okolie, Liptovský Mikuláš, Partizánske, Poprad, Skalica, jeden prípad zaznamenali okresy Dolný Kubín, Gelnica, Hlohovec, Ilava, Kežmarok, Levice, Levoča, Martin, Myjava, Piešťany, Považská Bystrica, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Snina, Topoľčany, Zlaté Moravce, Zvolen a Žiar nad Hronom.

Domov
Zdieľať
Diskusia