Produkty v hodnote tisícov dolárov sa predávajú za zlomok ceny, no zlodejov čaká nemilé prekvapenie.
Amerika sa stále nedostala zo stavu kompletného chaosu a anarchie, ktorý vypukol po vražde Georga Floyda. Protesty hnutia Black Lives Matter majú dokonca dosah aj na Slovensko, no jedna zo záležitostí, ktorá sa nám a v podstate aj zvyšku sveta okrem USA vyhla, boli protesty voči polícii a v niektorých prípadoch hotová pouličná vojna.
Akoby nestačilo, že sa celý svet musí vyrovnávať s následkami koronavírusu, americkí podnikatelia dostali začiatkom mesiaca ďalšiu ranu pod pás. Protesty v mestách ako Los Angeles, Chicago, Detroit, St. Louis a mnohých ďalších so sebou priniesli desiatky zranených a dokonca aj niekoľko mŕtvych. Vo väčšine prípadov tak ulice vyzerali doslova ako z postapokalyptického filmu.
- Aký dopad mali nepokoje v USA na predajne s oblečením
- Ako vyzerali tamojšie obchody po prvej vlne rabovania
- Či zamedzili online platformy na reselling predaju ukradnutého tovaru
- Ktorých zlodejov už sa podarilo odhaliť
Príležitosť však robí zlodeja a okrem šírenia myšlienky rasovej rovnosti sa tak stovky demonštrantov rozhodli bezhlavo rabovať všetky prevádzky, ktoré za to stáli.
Okrem predajní elektroniky, z ktorých boli demonštranti ochotní vláčiť aj televízory s vyše jeden a pol metrovou uhlopriečkou, sa stali hlavným terčom najmä obchody s luxusným oblečením resp. resell butiky. Tých sú na území USA desiatky a každý z nich mal v ponuke množstvo tenisiek a oblečenia s cenovkami nad 1000 €.
Rabovanie resp. súboj demonštrantov s bezpečnostnou mrežou mohli sledovať diváci americkej televízie ABC v priamom prenose z helikoptéry. Práve cez dieru vo vedľajšej prevádzke sa dostali zlodeji aj do legendárneho obchodu Roud Two, ktorý prišiel o inventár v hodnote niekoľko stoviek tisíc eur.
Po prvej vlne nepokojov majitelia zabarikádovali výklad drevenými doskami s nápisom „nič tu nezostalo“. Rovnaký osud ako predajňu v Los Angeles čakal aj prevádzku Round Two v meste Richmond. Jej zdevastované útroby sa dokonca podarilo zachytiť na kameru.
Pátranie po zlodejoch
Väčšina demonštrantov mala zodpovedne prekryté horné dýchacie cesty rúškom, no s prekrytím poznávacích značiek na svojich vozidlách si už starosti nerobili. Rovnako ich netrápilo ani to, že si rabovanie natáčali mnohí zúčastnení na smartfóny a svojimi úlovkami sa dokonca chválili aj na sociálnych sieťach.
Majitelia obchodov by tak vinníkov mohli teoreticky identifikovať, no keďže ich boli desiatky, je to zbytočné. Ukradnutý tovar by im malo pokryť poistenie predajne, no viac než peniaze ich trápi najmä to, že prišli o svoj exkluzívny tovar.
Resell obchody si totiž zakladajú na tom, aby mali vo svojej ponuke kúsky, z ktorých existuje na svete len zopár exemplárov. Ak bol takýto tovar ukradnutý, pravdepodobne sa im ho už znovu nepodarí zohnať.
Čo sa dozvieš po odomknutí?
- Ako reagujú na kradnutý tovar online resell platformy
- Ktorých zlodejov už sa podarilo chytiť
- Či sa už predajcovia stihli spamätať z nepokojov
- Aký dopad bude mať celá táto kauza na módny priemysel.