Dáš prednosť modelom od Xiaomi, Samsungu alebo overeným Apple Watch?
Koronavírus na Slovensku pomaly ustupuje a zdá sa, že leto sa ešte v nejakej oklieštenej forme podarí zachrániť. Zároveň si však fitko nevidel už niekoľko týždňov a o nejakom pravidelom pohybe zrejme taktiež nemôže byť reč.
Chceš sa dostať naspäť do formy? Zrejme začneš poškuľovať po náramkoch schopných počítať kroky, prípadne pokročilejších wearables a smart hodinkách, ktoré zvládnu aj meranie tepu alebo záznam trasy na bicykli prostredníctvom GPS.
Ak však plánuješ iba zdvihnúť zadok a rozhýbať stuhnuté kĺby, 500-eurové high-tech hodinky ti budú nanič. Naopak, ak chceš behať či jazdiť niekoľkokrát do týždňa, jednoduchý náramok ťa takmer isto sklame.
Rozhodli sme sa ti teda trochu pomôcť. Nižšie nájdes jednoduchú nákupnú poradňu aj s konkrétnymi kúskami dostupnými v slovenských e-shopoch.
- Na čo ti môžu poslúžiť fitness náramky a smart hodinky
- Koľko krokov denne by si mal spraviť a či tak nahradíš posilku
- Či potrebuješ meranie tepu alebo si vystačíš iba s počítaním krokov
- Ktorý náramok spraví všetko potrebné už za cenu do 30 eur
- Prečo niektoré hodinky vydržia nabité aj týždeň a iné potiahnu ledva dva dni
- Ktoré hodinky sú ešte drahšie ako Apple Watch
Čo vlastne chceš?
Základom budú jednoduché náramky slúžiace najmä na počítanie prejdených krokov počas dňa a tým pádom aj orientačný prehľad o spálených kalóriách.
Teória a výskumy totiž tvrdia, že by si mal denne spraviť aspoň 8 000 až 10 000 krokov, teda prejsť minimálne 6 až 8 kilometrov. Takto môžeš spáliť 400-500 kalórií, čo už sa rovná jednej porcii večere. A určite vieš, že keď spotrebúvaš viac než prijímaš, tak v zásade chudneš. Chôdza môže byť efektívnejšie kardio než fitko.
Drahšie náramky a prakticky všetky smart hodinky už obvykle pridávajú aj optický snímač tepovej frekvencie. Nájdeš ho na spodnej časti, kde nasvieti žilu a odčíta tempo úderov srdca.
Využiješ to ako zábavku znázorňujúcu tvoju kondíciu počas týždňa, ale už aj serióznejší športový tréning, kedy je potrebné, aby si svoje srdce držal v určitých zónach, buď pre regeneráciu, tréning vytrvalosti alebo výbušnosti pri nástupe tempa.
Pre beh fajn, ale pri niektorých športoch je meranie tepu na zápästí nepraktické a presnosť otázna. Na bicykli napríklad držíš riadidlá, na displej tak logicky nevidíš.
Riešením môže byť klasický hrudný pás, bezdrôtovo ho pripojíš k cyklopočítaču alebo profesionálnym športovým hodinkám, ktoré z ruky umiestniš na špeciálny držiak priamo na riadidlách.
Jednoduché fitness náramky – Xiaomi Mi Band 4 za 30 eur
Čo sa dozvieš po odomknutí?
- Prečo je náramok od Xiaomi už dlho najlepší
- Či by sme ti však odporúčali aj hodinky od tejto firmy alebo radšej nie
- Ako je možné, že niektoré hodinky vydržia aj týždeň a iné ledva dva dni
- V čom majú drahé Apple Watch veľkú výhodu oproti Samsungom
- Či je na Slovensku možné platiť aj produktmi Garmin a Fitbit