
Odišli od Sulíka, teraz pomohli Smeru a SNS otvoriť schôdzu. Poslancom Demokratickej strany hrozí, že ich vyhodia z kandidátky
Mimoriadnu schôdzu o 13. dôchodkoch sa dnes podarilo otvoriť len vďaka piatim hlasom členov Demokratickej strany.
V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
Predseda mimoparlamentnej Demokratickej strany Michal Kravčík dnes požiadal piatich členov – odídencov zo strany Sloboda a Solidarita, aby odišli z kandidátky. Podľa neho sa Ľubomír Galko, Natália Blahová, Vladimír Sloboda, Renáta Kaščáková a Jozef Rajtár podieľali na volebnej korupcii tým, že umožnili otvorenie mimoriadnej schôdze.

Parlament mal rokovať o zavedení 13. dôchodku, zvýšení prídavku na dieťa, zrušení diaľničných známok aj o Istanbulskom dohovore. Celkovo ide o opatrenia, ktoré by mali verejné výdaje zaťažiť podľa odborníkov o viac ako 700 miliónov eur a opoziční poslanci hovoria v súvislosti s nimi o kupovaní voličov tesne pred voľbami, ktoré sa budú konať 29. februára.
Tento článok dočítaš bezplatne, no s predplatným REFRESHER+ získaš prístup ku viac ako 1630 zamknutým článkom a dostaneš ďalšie benefity.
VIAC O PREDPLATNOM
„Moju dôveru definitívne stratili a žiadam ich o odchod z volebnej kandidátky Demokratickej strany,“ doplnil predseda Kravčík. Galko sa bránil tým, že chcel vysvetliť, čo si o návrhoch myslí.
„Sme v robote a sme pripravení pracovať a vysvetliť v rozprave, čo si o jednotlivých návrhoch smerákov myslíme,“ napísal Galko na Facebooku. Ak by sa neprezentovali, schôdza by nebola vôbec.
Mimoriadnu schôdzu sa síce otvoriť podarilo, o návrhoch sa nehlasovalo. 6 opozičných poslancov z PS/Spolu na hneď na začiatku blokovalo rečnícky pult. Žiadali, aby o zákonnosti schôdze rozhodol Ústavný súd.
V rukách zároveň držali svadobnú tortu, ktorá má symbolizovať manželský vzťah medzi stranou Smer Roberta Fica a extrémistickou ĽSNS Mariana Kotlebu. Poslanci opozície tak naznačujú ich možnú spoluprácu. Andrej Danko si s protestujúcimi nevedel rady, a tak posunul rokovanie na stredu ráno.
Na dianie okolo odídencov zo strany Richarda Sulíka okamžite reagovala aj slovenská verejnosť na sociálnych sieťach. Okrem produkcie vtipných obrázkov sa mnohí kriticky vyjadrili aj v komentároch, keďže si nevedia vysvetliť, prečo členovia Demokratickej strany pomohli Smeru, SNS a extrémistickej ĽSNS otvoriť mimoriadnu schôdzu. Argumenty pätice považujú za veľmi slabé.
V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.

