
Čína sužovaná koronavírusom má za sebou najsmrteľnejší deň. Infikovaných je už vyše 20-tisíc ľudí
Na ochorenie zomrelo 427 ľudí, mimo Číny iba dvaja.
V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
Čína, ktorá bojuje s nákazou koronavírusu 2019-nCoV, má za sebou zatiaľ v tomto smere najhorší deň. Hneď ráno miestne úrady hlásili ďalší veľký nárast v štatistikách nakazených, aj tých, ktorí nebezpečnému ochoreniu už podľahli.
Medzinárodná zdravotnícka organizácia, čínska Národná komisia pre zdravie a obdobné úrady v Európe či USA k utorku napočítali už 20 636 infikovaných. Počet mŕtvych stúpol na 427.

Už neplatí ani to, že nákaze podľahli iba ľudia v Číne, 1 mŕtveho hlásia Filipíny a aj Hongkong, kde podľa CNN ochoreniu podľahol 39-ročný muž.
Tento článok dočítaš bezplatne, no s predplatným REFRESHER+ získaš prístup ku viac ako 1771 zamknutým článkom a dostaneš ďalšie benefity.
VIAC O PREDPLATNOMV Európe však stále nie je dôvod na paniku. Nemecko hlási až dvanásť prípadov, no zatiaľ sa zdá, že kontrola a karantnénne opatrenia pri osobách, ktoré sa sťažujú na príznaky ochorenia – kašeľ, teplotu a problémy s dýchaním a v predchádzajúcich dňoch navštívili Čínu, fungujú dobre. Na Slovensku bolo niekoľko podozrení u pacientov cestujúcich z Ázie, zatiaľ sa však žiadny prípad nepotvrdil.
Navyše, úmrtnosť na vírus sa aktuálne pohybuje len zľahka nad 2 % a úrady už hlásia aj 667 osôb, u ktorých príznaky nákazy zmizli a sú teda považovaní za vyliečených. U niektorých nakazených tiež symptómy nemusia byť vôbec výraznešie rozvinuté, ochorenie teda môžu považovať za bežnú chrípku alebo únavu.

V Číne a okolitých ázijských krajinách sa medzičasom začína diskutovať aj o ekonomických a politických problémoch spôsobených koronavírusom. Z úradov v epicentre nákazy, meste Wu-chan, už rezignovalo viacero riadiacich pracovníkov, ktorých prezident Si Ťin-pching a verejnosť podrobila kritike za pomalú úvodnú reakciu. Vírus sa totiž rozšíril z miestneho trhoviska, kde boli predávané aj divoko žijúce zvieratá ako gastronomické pochúťky.
Hongkong v pondelok čelil štrajku zdravotníckych pracovníkov, ktorí požadujú, aby bola oblasť s čiastočnou autonómiou dočasne odpojená od spojenia s pevninskou Čínou.
Negatívne reagujú aj ázijské akciové trhy, niektoré firmy totiž museli pozastaviť prevádzku aj kvôli tomu, že zamestnanci žijúci v mestách pod karanténou skrátka nemôžu prísť do práce.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.