Pri zadávaní textov si svoje pracovisko rozložíš prakticky kdekoľvek.
Smartfóny dnes už zvládnu takmer všetko. Na zadávanie textu však používajú stále pomerne malé klávesnice, ktoré ti vyskočia na displeji. Pri odpovedaní kamošom cez Messenger zrejme nič viac nepotrebuješ, no na písanie bakalárky to práve vhodné nie je.
Výskumné oddelenie C-Lab initiative, ktoré dáva zamestnancom Samsungu rok voľna od ich bežných pracovných príležitostí, aby mohli rozvíjať aj uletenejšie projekty, na aktuálnom veľtrhu CES ukázalo prototyp tzv. SelfieType klávesnice. Všimol si ho CNET.
Samsung C-Lab’s wild invisible AI keyboard in action. It uses the selfie camera of a phone to recognise joint movements and translate them into typing #CES2020 pic.twitter.com/hDRPPSa6zC
— Daniel Van Boom (@dvanboom) January 7, 2020
Ako to všetko funguje, vidíš na priloženom videu. Telefón položíš spôsobom, aby zabudovaná predná kamera snímala dostatočne veľkú plochu stola.
Umelá inteligencia sa potom zamerá na všetkých desať prstov na oboch tvojich rukách a rozoznáva ťukanie na klávesnicu, ktorá vlastne neexistuje.
Idea hovorí, že mobil takto budeš môcť rozložiť hocikde a bleskovo si vytvoriť podmienky na ideálne písanie akýchkoľvek dlhých textov. Samozrejme, otázka je, ako sa do kláves trafíš, keď ich v skutočnosti nevidíš.
Pri technike „písania všetkými desiatimi prstami“ by to však teoreticky nemuselo byť potrebné, pri tomto kancelárskom štýle totiž špecifické písmená triafaš vždy tými istými prstami.
Je však jasné, že tento výmysel, pokiaľ sa niekedy naozaj dostane na trh, nebude pre každého. Vďaka odozve a zdvihu reálnych kláves totiž veľa ľudí píše presnejšie, alebo má aspoň pri práci lepší pocit.
SelfieType navyše nie je nápadom z jasného neba. Už minimálne na CES 2013 bolo vidno obal pre iPhone, ktorý fungoval na podobnom princípe. A na stôl pred teba dokonca premietal aj reálne tlačidlá. Tipneme si, že sa príliš neuchutil.