Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
9. augusta 2019, 14:34
Čas čítania 0:00
Jakub Paulík

Na Dankov stožiar prispelo sumou 60-tisíc eur vyše 100 ľudí, štát nemusí platiť nič

ZAUJÍMAVOSTI ANDREJ DANKO POSLANCI
Uložiť Uložené

Darom v hodnote tisíc eur prispel aj bývalý premiér Robert Fico.

Financie na výstavbu stožiara pred parlamentom sú už vyzbierané. TASR o tom informoval vedúci Kancelárie NR SR Daniel Guspan. „Finančné príspevky pokrývajú komplet všetky náklady na výrobu a inštaláciu symbolu našej štátnosti,“ povedal.

Video z tlačovej konferencie, kde Guspan

oznámil vyzbieranie dostatočného počtu financií

Na finálnu sumu 58 483 € sa malo dokopy zložiť viac než 100 ľudí, ktorí poslali okolo 60 000 €. Prevyšujúce financie Kancelária NR SR vráti. Medzi darcami sa nachádza predseda parlamentu Andrej Danko (prispel sumou 9-tisíc eur), vedúci kancelárie NR SR Daniel Guspan (približne rovnaká suma), poslanecký klub Smer-SD (5-tisíc eur) či poslanec Robert Fico (tisíc eur).

Po vyvesení štátnej vlajky na postavený stožiar budú zvesené vlajky z parlamentu i Bratislavského hradu. Vlajka na stožiari by mala byť oficiálne prvýkrát vztýčená 1. septembra na Deň otvorených dverí. Konečná suma sa kancelárii podarila vyzbierať za 3 týždne.

Odporúčané
Andrej Danko chce, aby sme mali štátnu vlajku pred parlamentom vyššie ako Maďari. Dal postaviť 30-metrový stožiar Andrej Danko chce, aby sme mali štátnu vlajku pred parlamentom vyššie ako Maďari. Dal postaviť 30-metrový stožiar 16. júla 2019, 18:42
Domov
Zdieľať
Diskusia