Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
10. januára 2019, 18:58
Čas čítania 0:00
Matúš Majer

5 udalostí, ktoré Slovákov ovplyvnia v roku 2019

5 udalostí, ktoré Slovákov ovplyvnia v roku 2019
ZAUJÍMAVOSTI
Uložiť Uložené

Rok 2019 bude poriadne silný.

Rok 2018 je už za nami a aj keď má mnoho z nás stále tendenciu bilancovať, čo sa za uplynulých 365 dní udialo, pozrime sa tentokrát dopredu, do budúcnosti. Nasledovné veci budú v roku 2019 ovplyvňovať najväčšmi, teda aspoň z toho, čo dokážeme predpokladať a je isté.

Čaká nás dvojo dôležitých volieb, niekoľko nebeských divadiel a vychutnáme si aj športové šialenstvo, ktoré pohltí celý národ.

Hokejové šialenstvo

Slováci tento rok hostia druhé majstrovstvá sveta v hokeji. Už tradične zachváti hokejová horúčka v prvom rade Bratislavu a Košice, teda hosťovské mestá. Výkony slovenskej reprezentácie v posledných rokoch nás síce práve nepodporujú v besniacom fandení, no našim chlapcom budeme, samozrejme, držať palce.

Hokejové majstrovstvá okrem iného prinesú aj množstvo dopravných obmedzení, starostlivosť o sociálne slabších či zvýšenú udržbu v oboch mestách.

4 veci, ktoré Slovensko ovplyvnia v roku 2019
4 veci, ktoré Slovensko ovplyvnia v roku 2019 Zdroj: TASR – František Iván

Trhlina uchváti slovenských divákov

Slovenským filmovým fanúšikom určite pohne trojdielny seriál Trhlina od DNA Productions, ktorý bude už tento rok vysielať TV JOJ. Počin inšpirovaný skutočnými udalosťami sa bude zaoberať nevysvetliteľným miznutím ľudí v pohorí Tribeč. Chýbať nebude ani filmová verzia, ktorá bude v kinách už od 24. januára.

Tento rok navyše môžeme očakávať aj Avengers: Infinity War, Part II, ďalej Star Wars: Episode IX a HBO zasa vydá ôsmu sériu Game of Thrones, ktorá sľubuje najepickejšie bojové scény, ktoré kedy televízny svet videl.

4 veci, ktoré Slovensko ovplyvnia v roku 2019
4 veci, ktoré Slovensko ovplyvnia v roku 2019

Napínavé voľby

Už 16. a 30. marca budú Slováci hlasovať v prvom a druhom kole prezidentských volieb. Keď sa pozrieme na zoznam potenciálnych budúcich hlav štátu, veľa dôvodov na radosť nemáme, práve preto by si rozhodne mal ísť voliť aj ty.

A samozrejme, 23.-26. mája je predbežný dátum na uskutočnenie volieb do Európskeho parlamentu. Prvé pobrexitové voľby majú šancu poriadne zamiešať kartami a ak nie si spokojný s kvalitou Európskej únie, určite navštív volebnú miestnosť.

4 veci, ktoré Slovensko ovplyvnia v roku 2019
4 veci, ktoré Slovensko ovplyvnia v roku 2019

Dve zatmenia Mesiaca

To prvé môžeš očakávať 20. a 21. januára, čiže už za niekoľko dní. Vesmírne objekty prinesú úchvatné divadlo, kedy tieň Zeme stopercentne zahalí Mesiac.

Medzi 16. a 17. júlom budú na sledovanie Mesiaca ešte lepšie podmienky a má ísť o poriadnu senzáciu, ktorú by si v žiadnom prípade nemal vynechať. Navyše, počas celého roka budeme mať obrovské množstvo príležitostí sledovať meteority lietajúce okolo našej planéty, ktoré sa takisto postarajú o úžasné nebeské divadlo.

4 veci, ktoré Slovensko ovplyvnia v roku 2019
4 veci, ktoré Slovensko ovplyvnia v roku 2019 Zdroj: pexels

30. výročie Nežnej revolúcie 

Už od 16. novembra 1989 na Slovensku vznikali masívne demonštrácie, ktoré boli predzvesťou Nežnej revolúcie, najdôležitejšieho prevratu štátu v histórii našej krajiny. Na pripomínanie revolúcie si budeme musieť počkať až do novembra, no ide o tridsiate výročie obdobia, ktoré má aj na našu dnešnú generáciu obrovský vplyv.

4 veci, ktoré Slovensko ovplyvnia v roku 2019
4 veci, ktoré Slovensko ovplyvnia v roku 2019 Zdroj: Piercetp
Domov
Zdieľať
Diskusia