Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
6. septembra 2018, 16:47
Čas čítania 0:00
Sona O.

Ľuďom s problémovou pleťou svitá na lepšie časy. Vedci vyvinuli vakcínu proti akné

MÓDA AKNÉ VAKCÍNA ZDRAVIE
Uložiť Uložené

Dosť bolo neúčinných mastičiek a tabletiek. Proti akné sa možno už čoskoro budeme očkovať.

Trpíš akné a vyskúšal si už všetky možné známe medicíny, no žiadna nepomáha? Krémy z drogérie sú často nedostačujúce, antibiotiká od lekára môžu byť pre niekoho až príliš agresívne a hormonálna liečba býva často finančne náročná a nie vždy úspešná. 

Ak patríš medzi ľudí s problémovou pleťou, nemáš sa za čo hanbiť. Problémy s akné má podľa odborníkov až 85 % tínedžerov a 40 % dospelých. Súčasné metódy liečby sú, žiaľ, častokrát neúčinné a môžu trvať aj roky. 

Vedci však prišli s niečím naozaj revolučným. Vyzerá to tak, že sa už čoskoro dočkáme vakcíny proti akné. 

Výskumníci z Kalifornskej univerzity robili pokusy na myšiach a zistili, že je možné bojovať proti toxínu, ktorý vylučuje baktéria spôsobujúca akné. Dúfajú, že nová vakcína bude schopná blokovať baktériu vylučujúce látku známu ako Christie-Atkins-Munch-Petersen (CAMP), ide o toxín zodpovedný za vyrážky na našej pleti. 

Zatiaľ látku testovali iba na myšiach a tie reagovali pozitívne. "Keď urobíme väčší výskum, možný dopad našich zistení bude obrovský pre stovky miliónov ľudí trpiacich acne vulgaris", vyjadril sa vedúci výskumu Chun-Ming Huang pre britský Independent

Odporúčané
Spúšťačom alergie nemusí byť len peľ, ale aj cigaretový dym. Alergológ radí, ako prežiť jar a ktoré babské recepty naozaj pomáhajú Spúšťačom alergie nemusí byť len peľ, ale aj cigaretový dym. Alergológ radí, ako prežiť jar a ktoré babské recepty naozaj pomáhajú 22. apríla 2024, 9:30

Liečba by spočívala v imunoterapii, tá by liečila infekciu priamo zvnútra tela a nemusela by sa spoliehať na antibiotiká či hormóny. Odborníci sľubujú, že ich nová forma terapie bude šetrnejšia a účinnejšia

Pred uvedením vakcíny do praxe však ešte výskumníkov čaká väčšie testovanie, ktoré definitívne potvrdí alebo vyvráti jej pozitívne účinky.

Domov
Zdieľať
Diskusia