Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
8. augusta 2018, 10:47
Čas čítania 0:00
Daniel Mikolášik

Pri pobreží mexického ostrova uviazla 18-metrová veľryba. Miestnym sa ju však podarilo zachrániť a poslať späť na more

ZAUJÍMAVOSTI MEXIKO
Uložiť Uložené

Vďaka ochotným rybárom a dobrovoľníkom sa druhý najväčší cicavec na svete dostal naspäť do hlbín.

Pri pobreží ostrova Contoy na východe Mexika uviazla v plytkej vode až 18-metrov dlhá veľryba. Miestni záchranári, rybári, potápači, špecialisti na manipuláciu s morskými cicavcami, zamestnanci z oblasti cestovného ruchu, ale aj dobrovoľníci sa však zhromaždili a z rušnej pláže Faro spoločnými silami umožnili mohutnému vráskavcovi bezpečný návrat späť na otvorené more.

Záchrannej akcie sa zúčastnilo vyše 40 ochotných osôb. Na pomoc obrovskému morskému tvorovi dokonca poskytla miestna turistická spoločnosť Caribbean Connection štyri svoje lode. Potápači okolo veľryby uviazali laná a pomaly ju odťahovali do hlbšej vody. Akcia prebehla bez akýchkoľvek väčších komplikácií.

Išlo konkrétne o mladého vráskavca myšoka (Balaenoptera physalus), čo je druhá najväčšia veľryba z čeľade vráskavcov a rovnako je aj druhým najväčším cicavcom na svete. V dospelosti dosahuje v priemere cez 48-tisíc kilogramov a dlhá môže byť až 26 metrov. Mohutný tvor je považovaný za ohrozený druh.

Domov
Zdieľať
Diskusia