Štvrtok 26. 4. 2018 meniny má Jaroslava

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
zdroj: pixabay.com

Káva v Bratislave len kvôli fotografii? Podnik v hlavnom meste ponúka selfieccino, ktoré sa tvojmu Instagramu určite nevyhne

Na pene sa môže zjaviť tvoja najobľúbenejšia selfie.

13. január 2018, 11:12
13. január 2018, 11:12

Na pene sa môže zjaviť tvoja najobľúbenejšia selfie.

V hlavnom meste Slovenska dnes vzniká poriadne množstvo pozoruhodných podnikov a naozaj plno z nich sa snaží priniesť niečo nové na trh. Ponúkať dobrú kávu a príjemnú atmosféru je síce fajn a možno si celý projekt nájde aj pár zákazníkov, no na skutočné prerazenie treba niečo viac.

 

V zahraničí sa rozšíril koncept takzvaných selfieccín, teda káv, kde je hlavnou zložkou tvoje selfie. Aspoň vizuálnou. V podstate ide o úplne bežné capuccino, no po jeho štandardnom dokončení ešte nie je tak úplne hotové. Niektoré z podnikov ho totiž dávajú pod špeciálny prístroj. Ten vršok kávy ozdobí jedlým tonerom vyrobeným z kakaa a kakaového prášku.

 

Nejde však o hocijaký tvar. Prístroj dokáže zreplikovať fotku, ktorú mu pošleš, a tú následne premietnuť v kávovej pene. Inými slovami tak bude vrchná časť tvojej kávy vyzerať presne ako tebou vybraná fotografia v smartfóne.

 

A podobný trend prichádza už aj na Slovensko a pochváliť sa ním môže napríklad bratislavská kaviareň FIVE Points. Čo inými slovami znamená novú záplavu fotiek na Instagrame, to si však zákazníci budú musieť priplatiť, no nie veľa. Selfieccino stojí len o približne tretinu viac než bežné capuccino a samozrejme, chutí rovnako delikátne.

 

 

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Najčítanejšie