5 zaujímavostí o technologickej mekke v San Franciscu, ktorá je cestovateľským snom mnohých z nás.
Na našej planéte sa nachádza niekoľko viac než úchvatných miest a na jedno sa práve môžeš pozrieť z leteckého pohľadu na obrázku nižšie. Úchvatné Silicon Valley, ktoré tvorí výraznú a významnú časť San Francisca a jeho blízkeho okolia, je technologickou veľmocou a mekkou všetkého inovatívneho a pokrokového. Rovnako ako každé mesto na zemi, aj Silicon Valley však má nejaké chyby a zaujímavosti, o ktorých rozhodne netušíš. Poďme sa na ne vrhnúť! A ktovie, existuje reálna šanca, že sa na legendárne západné pobrežie Spojených štátov amerických pozrieš aj ty sám.
Názov nebol vždy príjemný
Meno Silicon Valley nebolo vždy pre časť San Francisca najpopulárnejšie. V roku 1985 sa v médiách rozmohla prezývka Údolie smrti, Valley of Death. Vzostup internetu, rýchlej komunikácie a aj automatizácie donútil žurnalistov, aby apelovali na dôležitosť ľudskej práce. Strach z toho, že počítač nahradí každú ľudskú prácu, je však dodnes neopodstatnený, pretože aj keď vieme, že počítač toho zvládne naozaj veľa, stále potrebuje niekoho na obsluhu a navyše sú tu kreatívne činnosti, ktoré žiadna umelá inteligencia nikdy neovládne do dokonalosti.
Roboty úplne všade!
Automatizáciu v Silicon Valley však aj napriek tomu vidieť. Oblasť je známa obrovským množstvom robotov, ktorých môžeš stretnúť v hoteli, no napríklad i na ulici. Samozrejme, od bežného človeka ich bez najmenších problémov rozoznáš a najčastejšie spĺňajú veľmi základné úlohy, ako napríklad doručenie šampanského priamo do tvojej hotelovej izby. Roboty sa v Silicon Valley používajú tiež na udržiavanie bezpečnosti. Vďaka zabudovaným kamerám dokážu spozorovať každé nebezpečenstvo a upozorniť najbližších policajtov.
Silicon Valley nie je žiadna dedina
Možno si si Silicon Valley doteraz predstavoval ako niekoľko budov obrovských firiem nasáčkovaných vedľa seba, no v skutočnosti toho táto časť sveta skrýva omnoho viac. Pojem Silicon Valley totiž označuje až tridsať miest, ktoré ležia vedľa seba. Názvy ako Cupertino, Mountain View, San Jose, Carmel, Palo Alto, Santa Clara, Santa Cruz, Sunnywale či Los Gatos určite poznáš podľa sídiel obrovských firiem ako Apple či Google. Práve tieto mestá sú súčasťou Silicon Valley a aj keď sídli mnoho spoločností v samotnom epicentre, ich sídla sa neraz vzďaľujú od samotného centra lokality a tým pádom sa rozrastá aj Silicon Valley.
Pojazdné fastfoody či dodávky s marihuanou
Samotné mestá však nie sú veľké a až na výnimky dosahujú do stotisíc obyvateľov (samozrejme, niektoré ľahko prekračujú milión). Bývanie v danej oblasti je veľmi drahé a mnoho ľudí využíva dodávky na prespávanie. Tam to však nekončí, dodávky sú využívané aj na mobilné služby. Do Silicon Valley pravidelne jazdia zubári či lekári so svojou vlastnou mobilnou ordináciou, nechýbajú ani nákladiaky s fastfoodom či dokonca marihuanou. Mnoho z firiem, ktoré tieto služby zabezpečujú, dokonca ponúkajú aj vlastné aplikácie, pomocou ktorých môže dodávky i nákladiaky ktokoľvek sledovať.
Navštív Silicon Valley aj ty!
Kúzelné miesto, však? Rozhodne jedno z najunikátnejších miest na celej našej planéte. Navštíviť ho môže byť splnený sen a nielen preto, že na fotky zo San Francisca ľahko získaš stovky srdiečok na Instagrame. Navštíviť Facebook, Google, Teslu či Stanford môže byť pre niekoho len nesplnený sen, no vďaka ČSOB sa rozhodne nemusíš báť, že by to bol tvoj prípad.
Do takýchto miest sa však dostávajú len tí najlepší z najlepších, budeme preto potrebovať tvoju fotku pritom, ako sa zlepšuješ. Či už makáš v práci alebo drieš pri športe alebo výživnom umení, posúvaš sa ďalej a to je dôležité. Potom ti stačí už len študentský FUN účet a šesť úchvatných dní v mekke technologických firiem môže byť už čoskoro na tvojom programe. Okrem toho si na svoj študentský účet môžeš ľahko zaobstarať až 35 € a ak si študent, vedieš si ho úplne zadarmo, až do dvadsaťosmičky. Rozhodne si teda prečítaj všetky info na tomto odkaze!