Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
14. marca 2017, 10:31
Čas čítania 0:00
Matúš Majer

Štvorročné dievča sa štyri hodiny dralo zasneženou tajgou Sibíru, aby pomohlo umierajúcej babičke. Hrdinský čin ohromil celý svet

ZAUJÍMAVOSTI SMRŤ
Uložiť Uložené

Len štvorročná Saglana preukázala statočné srdce.

Len štvorročné dieťa predviedlo na Sibíri, v ruskej republike Tuva, neobvykle hrdinský čin. Žije totiž len so svojimi prarodičmi a to v domčeku osem kilometrov vzdialenom od najbližšieho mesta. Matka dievčaťa žije od zvyšnej časti rodiny úplne oddelene a navyše, dedko je už mnoho rokov slepý. Celá domácnosť tak závisí len od babičky a jej štvorročnej vnučky. Jedno ráno sa však zobudila a našla 60-ročnú babku nehybnú. Štvorročná Saglana vraj najprv spanikárila, no po čase sa odhodlala k nesmierne odvážnemu činu. Chcela sa zasneženou tajgou známou pre veľké množstvo vlkov a predovšetkým medveďov vydať úplne sama, aby v najbližšom meste vyhľadala pomoc. Svoju cestu aj napriek krutému mrazu zvládla a skončila na polícii, ktorá následne skontaktovala všetky záchranné zložky. Bohužiaľ, lekári už babičke nedokázali pomôcť, zomrela na infarkt. Rodina nemala ani mobilné telefóny, ani iný spôsob komunikácie k dispozícii. Našťastie, hrdinka Saglana skončila len s podchladením.

Domov
Zdieľať
Diskusia