Streda 23. 5. 2018 meniny má Želmíra

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.

Výhľad na Kriváň a nízke náklady na bývanie. Aj to ponúka moderná stodola v hodnote 150-tisíc € na Liptove

Krása sa zväčša ukrýva v jednoduchosti, čo v prípade danej nehnuteľnosti platí do bodky.

11. január 2017, 12:28

Krása sa zväčša ukrýva v jednoduchosti, čo v prípade danej nehnuteľnosti platí do bodky.

Rok 2017 štartujeme  mimoriadne podarene, keďže aj tretia nehnuteľnosť, ktorú vám bližšie predstavíme, sa nachádza na našom územi a veríme, že v nastolenom "trende" budeme pokračovať aj naďalej. Všetko ale len za predpokladu stálej aktivity plnej dobrých nápadov tuzemských architektov a dizajnérov. My im v tom budeme držať palce a teraz sa už presunieme na malebný Liptov, kde budeme mať možnosť nazrieť do úžasného dreveného sídla

 

Pasívne domy si ľudia vo svete obľúbili pomerne rýchlo a výnimkou nie sme ani my na Slovensku, respektíve v Česku. Jasným dôkazom toho je aj daná stodola zasadená na okraj obce s názvom Liptovská Kokava. Červený smrek je najvýraznejším prvkom na vonkajšej časti usadlosti so sedlovou strechou odkazujúcou na históriu a s ňou spojené tradície. Práve uvedený fragment patrí medzi typické poznávacie znaky architektúry v severnejších oblastiach našej milovanej krajiny a nás teší jej zachovávanie ešte aj v dnešných dňoch. Seversko-slovenská kolaborácia medzi dvojicou Mgr. art. Bjørnom Kierulfom a Ing. arch. Petrou Trokanovou, Bc. bola síce do reálnej podoby prevedená už pred cca 4 rokmi, ale nás baví aj v roku 2017. 

 

Vyše 100 metrov štvorcových zastavanej plochy je výmera tvoriaca útulné bývanie pre dámu, ktorá túžila po zmene a opustila domovskú Bratislavu. Dostatočne vysoký bol však aj rozpočet na samotnú stavbu činiaci 150-tisíc € a za obdobnú sumu sa toho dá spraviť naozaj veľa, čo bola príjemná výzva aj pre tvorcov zastupujúcich ateliér Creattera, ktorí sa s ňou ale popasovali ukážkovo. "Kokavský dom" ako znie pracovný názov projektu v maximálnej možnej miere využíva slnečné lúče vďaka solárnym panelom umiestneným na streche a dokáže tak ušetriť množstvo financií. Dvojpodlažné útočisko sa ale môže pýšiť aj zaujímavo riešeným interiérom. Už na prvý pohľad je viditeľnou dominantou opäť raz drevo nachádzajúce sa všade, kde sa len pozriete. Nám to ale vôbec neprekáža, prečo by aj... Zväčša masívne kusy sú zárukou výbornej rodinnej atmosféry a my sa tak majiteľke vôbec nečudujeme, že o návrate do nášho hlavného mesta už ani neuvažuje. A navyše ako bonus, si môže každé ráno pri kávičke vychutnávať dokonalý výhľad na Kriváň

 

Lepší obraz si už ale skúste utvoriť sami skrz nasledujúcu sériu snímkov od fotografa menom Milan Hutera. Len škoda, že nemáme k dispozícii viacero záberov so zameraním na interiér.

 

"Kvalitná stavba z prírodných materiálov nemusí nutne znamenať vysoké náklady a zdĺhavú realizáciu. Od začiatku projekcie po dokončenie uplynulo osem mesiacov." - Charakteristika z portálu Archinfo.

 

Výhľad na Kriváň a nízke náklady na bývanie. Aj to ponúka moderná stodola v hodnote 150-tisíc € na LiptoveVýhľad na Kriváň a nízke náklady na bývanie. Aj to ponúka moderná stodola v hodnote 150-tisíc € na LiptoveVýhľad na Kriváň a nízke náklady na bývanie. Aj to ponúka moderná stodola v hodnote 150-tisíc € na LiptoveVýhľad na Kriváň a nízke náklady na bývanie. Aj to ponúka moderná stodola v hodnote 150-tisíc € na LiptoveVýhľad na Kriváň a nízke náklady na bývanie. Aj to ponúka moderná stodola v hodnote 150-tisíc € na LiptoveVýhľad na Kriváň a nízke náklady na bývanie. Aj to ponúka moderná stodola v hodnote 150-tisíc € na LiptoveVýhľad na Kriváň a nízke náklady na bývanie. Aj to ponúka moderná stodola v hodnote 150-tisíc € na LiptoveVýhľad na Kriváň a nízke náklady na bývanie. Aj to ponúka moderná stodola v hodnote 150-tisíc € na LiptoveVýhľad na Kriváň a nízke náklady na bývanie. Aj to ponúka moderná stodola v hodnote 150-tisíc € na LiptoveVýhľad na Kriváň a nízke náklady na bývanie. Aj to ponúka moderná stodola v hodnote 150-tisíc € na LiptoveVýhľad na Kriváň a nízke náklady na bývanie. Aj to ponúka moderná stodola v hodnote 150-tisíc € na LiptoveVýhľad na Kriváň a nízke náklady na bývanie. Aj to ponúka moderná stodola v hodnote 150-tisíc € na Liptove

 

Pokiaľ viete aj o iných architektonických alebo dizajnérskych štúdiách z našich končín, ktoré taktiež stoja za pozornosť širšieho publika, tak neváhajte a pošlite nám tip na e-mailovú adresu uvedenú v profile vyššie. Ďakujeme vám za podporu!

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Diskusia2 komentáre
Diskusia je len pre prihlásených
2 komentáre
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
Ľudia sa tešia11. január 2017, 16:59

Len by ma zaujímalo, čo vám dali za tento článok.

7 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Misulko12. január 2017, 0:52

no peniaze, asize O_o neviem, ci si to uz niekedy postrehol, no weby ako refresher ziju z reklamy. ale pssst, nikomu to nehovor, je to tajomstvo!

0 Odpovedať · Nahlásiť
Najčítanejšie