Streda 23. 5. 2018 meniny má Želmíra

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.

Priestory bývalého kláštora, ktoré dnes slúžia ako plnohodnotný byt v slovenskom Ríme

Rekonštrukcie starých stavieb si vždy žiadajú veľkú dávku predstavivosti a kreativity, čo ľuďom zo štúdia JRKVC nerobilo žiaden problém.

26. september 2016, 10:15

Rekonštrukcie starých stavieb si vždy žiadajú veľkú dávku predstavivosti a kreativity, čo ľuďom zo štúdia JRKVC nerobilo žiaden problém.

Slovenský Rím, alebo ak chcete Trnava, sa nepýši svojou prezývkou len tak pre nič za nič, ale má to svoje pádne opodstatnenie. To, samozrejme, už všetci veľmi dobre poznáte, a tak (dúfame) nie je potrebné vám ho vysvetľovať. Prejdime radšej ihneď k nehnuteľnosti, z ktorej možno pár z vás, ľudovo povedané, padne na zadok.

 

Dnes obytný dom plný moderných riešení s výmerou činiacou rovných 100 metrov štvorcových, v minulosti kláštor paulínov. Takto približne by mohla znieť stručná charakteristika sídla, ktorého pôvodné základy boli postavené ešte v roku 1719. A to je už naozaj pekne dávno. Celá premena z kláštora na obytný dom prebehla zhruba 70 rokov dozadu, čo ale vôbec neznamená, že P. Jurkoviča nečakalo pri tvorbe návrhu interiéru viacero prekážok. Práve naopak, Petermusel postupne odstrániť všetky zásahy predchádzajúcich majiteľov. Vrstvu po vrstve, až kým nezostala obnažená pevne daná konštrukcia. Až potom mohla začať kreatívna "chvíľka", vďaka ktorej dnes, zatiaľ, bezdetná mladá rodina našla svoje útočisko pred nástrahami okolitého sveta. V rámci obytného priestoru, respektíve bytu, nesmie chýbať napríklad ani menšia piecka umiestnená v obývacej miestnosti alebo drevené trámy na stopoch. Všetko sú to malé detaily, ktoré ale vytvárajú tú pravú domácu atmosféru plnú pokoja.

 

Do dizajnovej moderny ladený interiér disponuje okrem priestrannosti taktiež aj zaujímavými a hlavne šikovnými riešeniami. Za všetky uvediem posuvnú stenu/knižnicu, oddeľujúcu dennú časť od nočnej. Opäť drobný detail dodávajúci celému bývaniu úplne nový rozmer. Viac by vám už ale mala napovedať nasledujúca prehliadka bytu skrz skvelé zábery priamo od Petra, ktorý je zároveň aj hlavou štúdia s výstižným názvom JRKVC. Tak teda, nech sa páči...

 

"Vstavaný nábytok je pripravený tak, aby po malom zásahu transformoval byt aj pre účely rodiny s deťmi." - Krátka citácia z opisu uvedeného na samotnej stránke tvorcu/tvorcov.

 

Priestory bývalého kláštora, ktoré dnes slúžia ako plnohodnotný byt v slovenskom RímePriestory bývalého kláštora, ktoré dnes slúžia ako plnohodnotný byt v slovenskom RímePriestory bývalého kláštora, ktoré dnes slúžia ako plnohodnotný byt v slovenskom RímePriestory bývalého kláštora, ktoré dnes slúžia ako plnohodnotný byt v slovenskom RímePriestory bývalého kláštora, ktoré dnes slúžia ako plnohodnotný byt v slovenskom RímePriestory bývalého kláštora, ktoré dnes slúžia ako plnohodnotný byt v slovenskom RímePriestory bývalého kláštora, ktoré dnes slúžia ako plnohodnotný byt v slovenskom RímePriestory bývalého kláštora, ktoré dnes slúžia ako plnohodnotný byt v slovenskom RímePriestory bývalého kláštora, ktoré dnes slúžia ako plnohodnotný byt v slovenskom RímePriestory bývalého kláštora, ktoré dnes slúžia ako plnohodnotný byt v slovenskom RímePriestory bývalého kláštora, ktoré dnes slúžia ako plnohodnotný byt v slovenskom RímePriestory bývalého kláštora, ktoré dnes slúžia ako plnohodnotný byt v slovenskom RímePriestory bývalého kláštora, ktoré dnes slúžia ako plnohodnotný byt v slovenskom RímePriestory bývalého kláštora, ktoré dnes slúžia ako plnohodnotný byt v slovenskom Ríme

 

Pokiaľ viete aj o iných architektonických alebo dizajnérskych štúdiách z našich končín, ktoré taktiež stoja za pozornosť širšieho publika, tak neváhajte a pošlite nám tip na e-mailovú adresu uvedenú v profile nižšie, ďakujeme vám za podporu a spoluprácu!

Zdroj: jrkvc.skFoto: P. Jurkovič Tagy: JRKVC, Trnava (Slovenská republika), P. Jurkovič
Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Diskusia5 komentárov
alebo poslať ako anonym
5 komentárov
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
abcd27. september 2016, 10:46

ten kto ma krb/kachle/ci co to je tak bude suhlasit ze je to tam mega neprakticke...

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
boha_jeho28. september 2016, 16:16

preco neprakticke ?

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
abcd30. september 2016, 17:50

lebo ked tam skladujes drevo tak kusky z kory a celkovo z dreva sa ti roznosia po izbe, to ako je tam drevo ulozene bez akehokolvek bordelu z dreva na zemi je v realite inak

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
izba vpravo hore27. september 2016, 8:22

čo je asi tá izba úplne vpravo hore? :/

1 Odpovedať · Nahlásiť
Jakub Ladislavsson Ertl27. september 2016, 9:59

šatník / pracovňa...?

0 Odpovedať · Nahlásiť
Najčítanejšie