Nič krajšie čo sa týka interierového dizajnu dnes už určite neuvidíte...
Po viacerých ukážkach nehnuteľností z našich končín sa tentokrát vyberieme aspoň na malý moment do sveta, a to konkrétne do historickej Budapešti a čarovnej Moskvy, kde budeme mať možnosť nazrieť do dvoch veľmi inšpiratívnych interiérov. Pýtate sa prečo sme si do článku vybrali práve dané sídla? Dôvod bol jednoduchý, obé bývania nám prišli svojim celkovým konceptom veľmi podobné, ale zároveň každé pôsobí trochu odlišným dojmom a to nás zaujalo najviac. Prejdime už ale radšej k samotným projektom...
Budapešť
Ako prvý si trochu detailnejšie priblížime na rozlohu chudobnejší apartmán z metropoly našich južných susedov, ktorého výmera činí rovných 100 metrov štvorcových, čo rozhodne nie je na zahodenie. Projekt s príjemnym, mestským vzhľadom je prácou ľudí zo štúdia GASPARBONTA, ktorí dbali naozaj na každý detail a to sa dokonale odzrkadlilo aj na celkovom vzhľade bytu z centra mesta. Hlavnou dominantou celého interiéru je bez najmenších pochýb tehlová stena v obývacej miestnosti, respektíve kuchynskej časti, ktorú si všimnete určite ako prvú a nás to neprekvapuje.
Okrem spomínaných priestorov je pomerne netradičná taktiež aj kúpeľňa, ktorej dali tvorcovia tajomnú tvár, čo mimoriadne ceníme a radi by sme podobných prevedení videli viac. Vám by už ale k bližšej predstave mali pomôcť zábery, o ktoré sa postaral známy tamojší fotograf menom Bálint Jaksa.
Moskva
Ako druhý v poradí si prostredníctvom skvelých fotografií z portfólia pána menom Konstantin Dubovec, budeme môcť vychutnať apartmán z hlavného mesta Ruska, ktorý vás dúfame očarí minimálne rovnako, ako nás. Nehnuteľnosť s pracovným názvom 57 Drawers je projektom architekta a dizajnéra v jednej osobe, Alexeya Rozenberga, ktorý vás presvedčí o tom, že aj vo Východnej Európe pôsobí viacero talentovaných ľudí v danom obore.
Bývanie, ktorého rozloha činí úctyhodných 175 metrov štvorcových bolo dokončené ešte len v priebehu minulého roka a môže sa pýšiť veľkým množstvom kreatívnych a šikovných riešení. Rôžne stupňe výšok niektorých miestností pôsobia veľmi hravým dojmom, ktorý zvýrazňuje aj viacero interiérových doplnkov. Ďalším výrazným znamením rozsiahlého sídla je ukážkové zakomponovanie dreva do takmer každého kusu nábytku, čo určite ocenia najmä milovníci prírodných materiálov, ktoré síce patria medzi tie najdhrašie, ale zároveň aj najpôsobivejšie. Teraz už ale nadišiel na ten správny čas na vyššie spomínané snímky, tak nech sa páči...
V komentároch nám nezabudnite napísať, ktorá z nehnuteľností to vyhráva u vás a prečo?
Pokiaľ náhodou viete aj o architektonických alebo dizajnérskych štúdiách z našich končín, ktoré taktiež stoja za pozornosť širšieho publika, tak neváhajte a pošlite nám tip na e-mailovú adresu uvedenú v profile nižšie, ďakujeme za spoluprácu!