Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
15. decembra 2024 o 13:19
Čas čítania 0:31
TASR

Vyjadrovanie emócií u mužov sa často vníma ako slabosť, vytvára sa na nich tlak

ZDRAVIE DUŠEVNÉ ZDRAVIE
Uložiť Uložené

Vyjadrovanie emócií u mužov sa často vníma ako slabosť. Vytvára sa tým však na nich tlak, aby potláčali smútok a frustráciu. Upozornila na to Liga za duševné zdravie s tým, že to môže viesť k emocionálnemu vyčerpaniu a pocitu izolácie.

Apelovala na nich, aby z nich vystúpili a starali sa o svoje duševné zdravie.


„Spoločnosť často kladie dôraz na silu a vytrvalosť mužov, čím zanedbáva duševnú pohodu. To vedie k pocitu, že muži nemusia pracovať na svojej emocionálnej stabilite, pokiaľ sú fyzicky silní,“ poznamenala na sociálnej sieti.


Za mýty LDZ označila aj tvrdenia o tom, že silní muži nepotrebujú terapiu a lásku by mali vyjadrovať len ženy. „Ak muž prejaví nežnosť alebo lásku, je to niekedy považované za zženštilé. Tento postoj vedie v medziľudských vzťahoch k neschopnosti otvorene prejavovať emócie svojim blízkym,“ podotkla.


Zároveň na mužov apelovala, aby si nemysleli, že sa musia o všetko postarať. „Očakávanie, že muž má byť živiteľom rodiny a nesmie mať finančné alebo osobné problémy, môže spôsobovať pocit zodpovednosti a viny, ak nie je schopný tieto očakávania naplniť,“ dodala.

Domov
Zdieľať
Diskusia